İstanbullular bu tarihe dikkat! Havalar birden soğuyacak. Meteoroloji Uzmanı Adil Tek İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verdi

Aralık ayının başından itibaren birçok kent soğuk hava dalgasının etkisini altına girdi. Doğu Anadolu'da ise kar yağışı etkili oldu. Kars-Ardahan-Iğdır yöresinde kar yağışı hayatı olumsuz etkilerken İstanbul için de kar yağışı için tarih verildi. Meteoroloji Uzmanı Adil Tek İstanbul'daki hava durumu için kritik değerlendirmelerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
İstanbullular bu tarihe dikkat! Havalar birden soğuyacak. Meteoroloji Uzmanı Adil Tek İstanbul'a ilk kar yağışı için tarih verdi

Havaların soğumasıyla birlikte özellikle İstanbullular megakente ilk karın ne zaman düşeceğini merak ederken, soruya yanıt Meteoroloji Uzmanı Adil Tek'ten geldi. Yeni haftanın nasıl geçeceğini anlatan Tek, " İstanbul'a kar ne zaman yağacak?" sorusuna yanıt verdi.

"AYIN 20'SİNDEN SONRA SOĞUK HAVA GELECEK"

Hafta başından itibaren yağışlı havanın ortadan kalkacağını, yarın için Trakya ve İstanbul'da zayıf bir yağış ihtimali bulunduğunu kaydeden Tek, "Sıcaklıklar bu seviyede devam edecek. İstanbul gündüz 15 gece 8 derecelerde olacak. Lodos ve sis etkili olacak. Ayın 20'sine kadar İstanbul'da kar yağışı olasılığı yok. Daha çok kuru soğuk olacak. Uzun soluklu kar yağışı beklememek gerekiyor. Bunu kesin olarak söyleyebiliriz. Ayın 20'sinden sonra soğuk hava gelecek" diye konuştu.

 Meteoroloji'nin son raporuna göre yurdun kuzey ve iç kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Marmara'nın kuzeyi, Orta ve Doğu Karadeniz kıyıları ile Bursa ve Balıkesir'in kuzeyi, Çanakkale'nin doğusu, Kastamonu kıyıları, Sinop, Kars ve Ardahan çevrelerinin yağışlı diğer yerlerin az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların genellikle yağmur ve sağanak, Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri ile Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusunda karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor. Marmara'nın güneyi ve doğusu ile iç ve doğu kesimlerde sabah ve gece saatlerinde yer yer sis ve pus hadisesi görüleceği tahmin ediliyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin