İstanbul'daki ünlü üniversite hastanesinde iğrenç taciz. Başhekim yardımcısı kadın hasta kabul çalışanı genç kadına odaya kilitleyip tacizde bulundu. Kadının anlattığı taciz mide bulandırdı: Kapıyı kilitleyerek göğüslerime elledi...

İstanbul'daki ünlü üniversite hastanesindeki iğrenç taciz yargıya taşındı. Başhekim yardımcısı kadın hasta kabul çalışanı genç kadına dehşeti yaşattı. Genç kadın yaşadıklarını, “Beni odasına çağırdı. Bilgisayarın yanına gelmemi söyledi. Önce kalçama dokundu. Arkamdan sarıldı. Kapıyı kilitleyerek göğüslerimi elledi. Bağırırsan seni öldürürüm diyerek tehdit etti.” diyerek anlattı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'daki ünlü üniversite hastanesinde iğrenç taciz. Başhekim yardımcısı kadın hasta kabul çalışanı genç kadına odaya kilitleyip tacizde bulundu. Kadının anlattığı taciz mide bulandırdı: Kapıyı kilitleyerek göğüslerime elledi...

İstanbul'daki ünlü üniversite hastanesindeki iğrenç tacizin ayrıntılarını tv100.com yazarı, TV100 Haber Araştırma Servisi Müdürü Özkan Tamirak köşe yazısında gündeme getirdi. Genç kadının ifade tutanaklarına ulaşan Tamirak yazısında şu ifadeleri kullandı:

“Beni odasına çağırdı. Bilgisayarın yanına gelmemi söyledi. Önce kalçama dokundu. Arkamdan sarıldı. Kapıyı kilitleyerek göğüslerimi elledi. Bağırırsan seni öldürürüm diyerek tehdit etti.”

Bu korkunç iddialar ünlü bir üniversitenin hastanesinde yaşandı. Peki sonrasında neler mi yaşandı…

Gün geçmiyor ki bir taciz haberi ya da kadın cinayeti önümüze düşmesin. Bunlardan biri de geçtiğimiz ay Türkiye’nin tanınmış özel üniversitelerinden birinin sahibi olduğu hastanede yaşandı. İddialara göre tacizi yapan bir doktor. Hatta hastanenin başhekim yardımcısı.

SONRASINDA YAŞANANLAR İSE İLGİNÇ!

Olay 13.10.2022 günü Tuzla’da bulunan bir hastanede yaşandı. Hasta kabul yetkilisi olarak çalışan 22 yaşındaki genç kadın gece mesaisine başlamıştı.

Saatler gece yarısı 02.00’yi gösterdiğinde savcılığın soruşturma başlattığı o konu yaşandı.

Kadın, başhekim yardımcısı tarafından odasında sıkıştırılarak taciz edildi.

Bakın mağdur kadın ifadesinde o olayı nasıl anlattı:

"SENİ KOVARIM, ÖLDÜRÜRÜM"

“Gece vardiyasına gelmiştim. Halen hasta kabul yetkilisi olarak çalışmaktayım. Doktor Bey beni odasına çağırarak ‘Gel sana bir şey soracağım’ dedi. Ben de odasına gittim. Odaya girer girmez beni bilgisayarın olduğu yere çağırdı. Bilgisayarın yanına gittiğimde önce kalça kısmıma dokundu. Sonrasında korkmam ve paniklemem üzerine bana arkamdan sarıldı. Ben de önce kendisini ittim. ‘Ne yapıyorsunuz bırakın’ dedim. Bunun üzerine koşarak bulunduğumuz odasının kapısını kilitledi. Sonrasında tekrardan göğüslerimi elledi. Ben itmeye ve engellemeye çalıştım. Bağırmak isteğimde ise ‘Seni kovarım, seni öldürürüm’ diyerek beni tehdit etti. Şikâyetçi ve davacıyım.”

SUÇ DUYURUSUNDA BULUNDU

Mağdur kadın ifadesinde daha da fazlasını anlatıyor. Bazı bölümleri o kadar iğrenç ki yazmak istemedim. Kadın önce konuyu kendi amirlerine anlattı. Sonrasında Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na o doktor hakkında suç duyurusunda bulundu. Savcılık hemen soruşturma başlattı.

Konunun her aşamasını takipteyim. Gelişme oldukça yazacağım.

Bakalım olay kamera kayıtlarına nasıl yansımış!

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin