İstanbul'da yeni bir metro hattı daha hizmete giriyor! Test sürüşleri yarın gerçekleştirilecek

İstanbulluların dört gözle beklediği Gayrettepe- -Havalimanı metro hattında artık sona gelindi. Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yarın test sürüşü yapılacak olan metro hattıyla ilgili yazılı bir açıklama yaptı. Bakan Karaismailoğlu, "30 kilometre yol kat edeceğimiz bu test sürüşü sonunda İstanbul Havalimanı istasyonuna ulaşarak, bu metro hattını İstanbulluların hizmetine sunacağımız güne bir adım daha yaklaşmış olacağız" dedi.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da yeni bir metro hattı daha hizmete giriyor! Test sürüşleri yarın gerçekleştirilecek

Ulaşım açısından dünyanın sayılı kentleri arasında yer alan İstanbul'da ulaşım ağları genişlemeye devam ediyor. Vatandaşların uzun bir süredir beklediği Gayrettepe- -Havalimanı metro hattı için de geri sayım başladı. Yarın test sürüşleri gerçekleştirilecek olan hattın önümüzdeki günlerde hizmete açılması bekleniyor.

BAKAN'DAN YAZILI AÇIKLAMA

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, yarın ilk etebında test sürüşü yapılacak olan Gayrettepe - Kağıthane - Eyüp (Göktürk) - İstanbul Havalimanı Metro hattıyla ilgili açıklama yaptı. Karaismailoğlu, İstanbul'da 7 metro hattında, 7 gün 24 saat çalışmaların devam ettiğini belirterek, hatların toplam uzunluğunun 103,3 kilometre olduğunu kaydetti. Karaismailoğlu, bu hatların Pendik-Tavşantepe-Sabiha Gökçen Havalimanı, Bakırköy (İDO)-Bahçelievler-Kirazlı, Başakşehir-Çam Sakura-Kayaşehir, Halkalı-Başakşehir-İstanbul Havalimanı, Altunizade-Ferah Mahallesi-Çamlıca Camii-Bosna Bulvarı Raylı Sistem Projesi, Kazlıçeşme - Sirkeci Raylı Sistem ve Yaya Odaklı Yeni Nesil Ulaşım Projesi ve Gayrettepe - Kağıthane - İstanbul Havalimanı olduğunu ifade etti.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin