İstanbul'da patlama. Gaziosmanpaşa'da TÜGVA binasının yanında patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği açıklama yaptı: EYP

İstanbul'da patlama. Son dakika gelişmesi. İstanbul Gaziosmanpaşa'da Türkiye Gençlik Vakfı'nın da (TÜGVA) bulunduğu binanın yanında patlama meydana geldi. Patlamayla ilgili İstanbul Valiliği açıklama yaptı ve açıklamada "Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır." denildi. TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu da sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da patlama. Gaziosmanpaşa'da TÜGVA binasının yanında patlama meydana geldi. İstanbul Valiliği açıklama yaptı: EYP

İstanbul Gaziosmanpaşa'da Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın da bulduğu binanın yanında patlama meydana geldi.

Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesi'nde ilk iki katında TÜGVA bulunan 5 katlı bir binanın yanında saat 06.30 sıralarında patlama meydana geldi.

Patlamada ölen ya da yaralanan olmazken binanın camları kırıldı. Patlama güvenlik kamerasına yansıdı. Polisin olay yerindeki incelemesi sürüyor.


İstanbul Valiliği açıklaması

İstanbul Valiliği, Gaziosmanpaşa Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA)'nın da bulduğu binanın yanındaki patlama ilişkin açıklama yaptı.

Zaman ayarlı EYP parçalarının bulunduğu belirtilen açıklamada, "Bugün saat 06.00 sıralarında Gaziosmanpaşa İlçemiz Hürriyet Mahallesi Cengiz Topel Caddesinde bulunan Türkiye Gençlik Vakfı Şubesi önünde bir patlama ihbarı alınmıştır. Sevk edilen güvenlik görevlilerimizce yapılan ilk tespitlerde; binada cam kırılması ve dış cephede hasar meydana geldiği, herhangi bir yaralı ve can kaybı bulunmadığı anlaşılmıştır. Olay yerinde yapılan incelemelerde, zaman ayarlı EYP parçaları elde edilmiştir. Konuyla ilgili olarak adli ve idari soruşturma başlatılmıştır." ifadeleri yer aldı.

TÜGVA Başkanı Enis Eminoğlu da sosyal medyadan bir açıklama yaptı.

Açıklamada, "Türkiye Gençlik Vakfımıza alçakça yapılan bu bombalı saldırıyı lanetliyoruz, konunun takipçisiyiz. Bu saldırı vakfımızın aylardır hedef gösterilmesinin bir sonucudur. TÜGVA olarak gençlerimize hizmet etmeye ve hakikat mücadelesini sürdürmeye daha emin adımlarla devam edeceğiz" denildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin