İstanbul'da çalışanlar dikkat! İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı, o grupta yer alanlar izinli sayılacak

İstanbul'da kar yağışı ve soğuk hava 3 gün daha etkisini gösterecek. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya'dan kamuda çalışanlara izin müjdesi geldi. Vali Yerlikaya izinli sayılacakları Twitter hesabından duyurdu. Vali Yerlikaya eğitime de 2 gün ara verildiğini açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da çalışanlar dikkat! İstanbul Valisi Yerlikaya açıkladı, o grupta yer alanlar izinli sayılacak

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya Twitter hesabından kar yağışı soğuk hava ile ilgili paylaşımda bulundu. Vali Yerlikaya, Malûl ve Engelliler ile hamile olanların 24-25 Ocak pazartesi ve salı günü izinli sayılacağını duyurdu.

İşte Vali Yerlikaya'nın o mesajı:

HAVA DURUMU PAYLAŞIMI

Vali Yerlikaya bir diğer paylaşımında “Meteorolojik verilere göre İstanbul'da kar yağışı 3 gün boyunca etkisini sürdürecek. Fırtına, don ve buzlanmalara karşı dikkatli olalım. Hava durumunu anlık takip eden Meteoroloji Bölge Müdürümüz Ayşe Gemici ve mesai arkadaşlarına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

3 GÜN SÜRECEK

İstanbul Valiliği ise resmi sitesinden yaptığı açıklamada da şu ifadelere yer verildi;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün değerlendirmelerine göre, İstanbul'da aralıklarla devam eden kar yağışının önümüzdeki 3 gün boyunca il genelinde etkisini sürdüreceği tahmin ediliyor.

Rüzgarın bu akşam saatlerinden itibaren kuzey ve kuzeydoğu (poyraz) yönlerden kuvvetli ve zaman zaman kısa süreli fırtına (40-70 km/saat hamleli 90 km/saat) şeklinde esmesi tahmin ediliyor. İstanbul’un kuzey ve batı kesimleri ile boğaz çevresinde yoğun olmak üzere deniz etkili kar yağışlarının 3 gün boyunca aralıklarla kentte etkisini sürdürmesi bekleniyor.

Özellikle köprü ve viyadükler başta olmak üzere il genelinde gece ve sabah saatlerinde buzlanma ve don olayının görüleceği tahmin ediliyor.

İstanbul Boğazı’nın Karadeniz’e bakan girişi ve boğaz hattı boyunca, deniz ulaşımı bakımından görüş mesafesinde azalma ve fırtına nedeniyle ulaşımda aksamalara karşı vatandaşlarımızın ve yetkililerin Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınlayacağı güncel hava tahmin ve uyarı raporlarını takip etmeleri önem arz etmektedir.

EĞİTİME ARA VERİLDİ

Yerlikaya, Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezleri’nde de salı ve pazartesi günü eğitime ara verildiğini duyurdu.

Yerlikaya şu açıklamayı yaptı:

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin