İstanbul'da bir kişi tacize uğrayan kadını havaya ateş açarak kurtardığını söylemişti: Yanlış ifade verdiği iddiasıyla gözaltına alındı

Küçükçekmece ilçesinde Y.E isimli bir kişi, taciz edildiğini söylediği bir kadını havaya ateş açarak kurtardığını söylemişti. İfadelerinin yalan olduğu iddia edilen Y.E. bu kez "Suç uydurmaktan" gözaltına alındı.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'da bir kişi tacize uğrayan kadını havaya ateş açarak kurtardığını söylemişti: Yanlış ifade verdiği iddiasıyla gözaltına alındı

Küçükçekmece Atatürk Mahallesi'nde yaşayan Y.E., geçtiğimiz günlerde sosyal medya hesabından havaya ateş açtığı ve bir çocuğu darp ettiği anları sosyal medya hesabından paylaştı.

Görüntülerin altına ise darp ettiği  kişinin sokakta bir kadını taciz ettiğini, tacizciyi havaya ateş açarak durdurduğunu daha sonra da darp ettiğini yazdı.

GÖRÜNTÜLER KURGU

Görüntüler sosyal medyada kısa sürede yayıldı.

Y.E., yaptığı açıklamada olayı, “İş yerimden çıktım. Evime giderken o esnada bağırma sesi duydum. Bir genç kız gördüm, çığlık atıyordu. Mahallede de kimse yoktu.Benim yanımda da biri daha vardı, korkmadım ve bağırdım. O tek kişiydi, bir çocuk vardı. Genç kızı zorla götürmeye çalışıyordu, izin vermedim. Çocuk daha sonra kaçtı. Genç kızı sakinleştirdim, daha sonra evine kadar bıraktım. Kendisi bana teşekkür etti. Daha sonra ayrıldım ve ailemle yemeğe gittim. Herkesin kardeşi var, korkmadım. Yine olsa yine yaparım"  şeklinde anlattı.

Olayın ardından Y.E.'yi bilgisine başvurmak üzere emniyete çağıran polis, tutarsız ifadelerinden şüphelendi.

Olayı araştıran polis Y.E.'nin havaya ateş etmek için kullandığı silahın babasına ait ruhsatlı silah olmadığını kurusıkı bir tabanca olduğunu, görüntülerin ise kurgulandığını belirledi.

Polis bunun üzerine Y.E.'ye 'Suç Uydurma' ve 'Genel güvenliğin kasten tehlikeye düşürülmesi' suçlarından işlem yaptı.

 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin