İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Flaş açıklama geldi: Ani çok kuvvetli soğuklar gelebilir. Yağış miktarları da artıyor

Türkiye ve İstanbul'a kar ne zaman yağacak? merak edilen soruyla ilgili bir paylaşım yapan Kerem Ökten sosyal medya hesabından duyurdu: Bize ani çok kuvvetli soğuklar gelebilir. Yağış miktarları da artıyor...

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'a kar ne zaman yağacak? Flaş açıklama geldi: Ani çok kuvvetli soğuklar gelebilir. Yağış miktarları da artıyor
Fotoğraf: Arşiv

Hava durumu tahminleri paylaşan Kerem Ökten, Türkiye'yi bekleyen kar yağışıyla ilgili önemli bir uyarı yaptı.

Kasım ayında Rusya'nın kara kavuşacağını belirten Öktem, Türkiye için tahminlerde de bulundu.

Kerem Ökten sosyal medya üzerinden yaptığı paylaşımlarda, "Kış yaklaşıyor. Heyecan dorukta. Vortex kovalamaya az kaldı. 24 Ocak 2022 vortex'i hakkında ne düşünüyorsunuz? Kasım ayında Rusya, Ocak ayı miktarınca kar örtüsüne kavuşuyor. Bize ani çok kuvvetli soğuklar gelebilir. Yağış miktarları da artıyor. Başlangıca bakarak kışı değerlendirmemek lâzım. 4 Kasım 2006'da örtülük kar yağdı İstanbul'a. Arabalar ilerlemedi. Sonra ne oldu? 2006 - 2007 Kışı en sıcak Kışlardan biri oldu. Nitekim, sıcak başlamak da bir şey ifade etmez. Sadece sabır..." ifadelerini kullandı.

Hava Forum sayfası da meteorolojik durumla ilgili açıklamalar yaptı ve İstanbul için tahminlerini paylaştı.

Lodosa dikkat çeken Hava Forum, vatandaşlara uyarıda bulundu.

Sosyal medya üzerinden yapılan paylaşımda, "Dikkat | İstanbul, Çanakkale, Edirne, Balıkesir, Kırklareli, Bursa lodos mesaisi başlıyor... Bulut desen tam bulut değil, güneş desen tam güneş değil... Şu an bir lodosumuz var bir de Afrika tozumuz... Muhtemel etkiler: - Yataktan kalkmada problem - Biraz daha uyuma ihtiyacı (alarm erteleme) - Halsizlik, bıkkınlık - Ufak olaylara büyük tepki verme - Stres, gerginlik" ifadeleri kullanıldı. 

Hava Forum daha önceki paylaşımda "Dikkat | Yarın (Perşembe), Yunanistan üzerinden bize doğru Afrika toz kütlesi geliyor. Araba yıkamayın, cam silmeyin, ayakkabılarınızı boyamayın. Hava ısınacak. Bir de lodos olacak" demişti.

Kaynak: Medyatava Haber Merkezi
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin