İstanbul'a birden kar bastırdı. Böyle bir kar yağışı yok. İşte İstanbul'dan kar görüntüsü

Kış aylarını bahar gibi geçiren İstanbul'da barajlardaki su seviyesi çekilmiş göller kurumaya yüz tutmuştu. İstanbul için beklenen güzel haberler geldi. İstanbul'un bazı ilçelerinde yağmur etkili olurken bazı ilçelerde kar yağışı etrafı beyaza bürüdü. Kartal Aydos'taki kar yağışı Çekmeköy'e ulaştı. Silivri de İstanbul'a kar düşen ilk ilçe oldu. MedyaTava editörü Betül Yiğit Çekmeköy'de çektiği kar yağışı görüntüsünü haber merkezimize az önce iletti.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul'a birden kar bastırdı. Böyle bir kar yağışı yok. İşte İstanbul'dan kar görüntüsü

Bahar havaları ülkeyi terk etti. Havalar birden soğudu yağmur, kar yağışı fırtına etkili olmaya başladı. Doğu'da etkisini gösteren kar, İstanbul'a da uğradı. İstanbul'da son günlerde hava sıcaklığının düşmesinin ardından, sabah erken saatlerde Kartal Aydos'ta başlarken bir gün önce gece saatlerinde de Silivri tarafları karla bu sene ilk kez tanıştı. İstanbul'un kuzey kesimlerinde kar yağışı aralıklarla sürüyor. Arnavutköy Fenertepe yolunda kar yağışının etkisini gösterdi.

İstanbul'daki son kar yağışı görüntülerini Medyatava gündem editörü Betül Yiğit az önce haber merkezimize iletti. Yiğit, kar yağışının birden bastırdığını belirterek kar yağışının bu şekilde sürmesi halinde İstanbulluların sabaha bembeyaz bir örtü ile uyanabileceğini aktardı. Yiğit havanın da gündüze göre daha soğuk olduğunu vurguladı.

Yiğit, sürücülere de bir uyarıda bulundu, kar lastiği olmayanların trafiğe çıkmaması gerektiğini hatırlattı.

İşte Çekmeköy'de başlayan kar yağışından ilk görüntüler:

İstanbul'da Meteoroloji uzmanlarının tahminlerine göre, yeni haftada kentte kar yağışı beklenmekte. Özellikle 3 ila 6 Şubat arasında kar yağma ihtimali çok yüksek. Ayrıca 31 Ocak akşamı da kuvvetli olmasa da bir kar yağışı gerçekleşme ihtimali söz konusu.

İstanbul'a birden kar bastırdı. Böyle bir kar yağışı yok. İşte İstanbul'dan kar görüntüsü

İşte Türkiye genelinde kar yağışının etkili olduğu iller...

Yurdun doğusu kar yağışının etkisi altında. Birçok noktada ulaşımda aksamalar yaşanıyor. Kar yolları kesti, trafik aksadı, köylerle ulaşım durdu. Kar yağışı günlük hayatı olumsuz etkiledi.

Van

Van Büyükşehir Belediyesinden yapılan açıklamaya göre, olumsuz hava koşulları sonucu kent genelinde 345 mahalleye ulaşım sağlanamıyor.

Karla mücadele ekipleri, yolların açılması, cadde ve kaldırımlarda biriken karın temizlenmesi için çalışma başlattı.

Çatak-Bahçesaray kara yolu da yoğun kar ve tipi nedeniyle Karayolları 11. Bölge Müdürlüğü ekipleri tarafından geçişlere kapatıldı.

Beyaz örtüyle kaplanan kentin sakinleri iş yerlerinin önünde ve araçlarının üzerinde biriken karları temizledi.

İpekyolu Belediyesi karla mücadele ekipleri de cadde ve kaldırımların temizlenmesi için çalışmalara başladı.

Hakkari

Kent merkezi ve ilçelerinde gece aralıklarla etkili olan kar, ulaşımda aksamalara neden oldu.

Yağış nedeniyle beyaza bürünen şehir merkezi ve ilçelerde sürücüler trafikte zor anlar yaşadı.

İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kent genelinde 176 köy ve mezra yolu kapandı. Karla mücadele ekipleri, yolların açılması için çalışma başlattı.

Karayolları ve belediye ekipleri de yol ve kaldırımlarda kar temizleme çalışması yürüttü.

Bitlis

Bitlis İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürü Ümit Kurtkan, kentte etkili olan kar nedeniyle il genelinde 282 köy yolunun ulaşıma kapandığını belirtti.

Kurtkan, 10 şantiyedeki 80 personel ve 60 araçla yolların açılması için karla mücadele çalışması başlattıklarını kaydetti.

Belediye ve Karayolları ekipleri, ana cadde ve sokaklarda kar temizleme çalışması yürüttü.

Vatandaşlar da araçlarının üzerinde ve iş yerlerinin önünde biriken karları temizledi.

Muş

Kentte dün akşam saatlerinde etkili olan kar nedeniyle 225 köy yolu ulaşıma kapandı.

Muş İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Şeyhmus Yentür, kentte kar yağışının etkili olduğunu söyledi.

Ekiplerin kapanan yollarda çalışma yürüttüğünü bildiren Yentür, "İlimizde 225 yerleşim biriminin yolu kapandı. Ekiplerimiz dün gece yaptıkları çalışmada 44 köy yolunu açtı ancak kar nedeniyle bu yollar yeniden kapandı. Vatandaşlarımızın ulaşımlarını sağlamak için 58 iş makinesi ve 100 personelle çalışmalarımız devam ediyor. Vatandaşlarımızdan ricamız asılsız ihbarlardan kaçınmalarıdır. Acil durumlar için köy muhtarlarımızla iletişim halindeyiz" diye konuştu.

Sivas

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, kapalı yolların açılması için ekipler 92 araç ve 130 personelle çalışmalarını sürdürüyor.

Kar yağışı daha çok Gürün, Ulaş ve Kangal ilçelerinde etkisini gösteriyor.

Bu arada il merkezinde de kar yağışı aralıklarla devam ediyor.

Şehir merkezine 6 kilometre uzaklıktaki Paşabahçe Mesire Alanı'nda Sivas Belediyesi tarafından "Yüzüklerin Efendisi" filmindeki "Hobbit Evleri"nden esinlenerek inşa edilen yamaç evleri ve çevresi de karla kaplandı.

İstanbul'a birden kar bastırdı. Böyle bir kar yağışı yok. İşte İstanbul'dan kar görüntüsü - Resim : 2

Elazığ

Elazığ İl Özel İdaresi Yol ve Ulaşım Hizmetleri Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, kent genelinde etkili olan kar, tipi ve sis, bazı bölgelerde etkisini sürdürüyor.

Merkezde 10, ilçelerden Ağın'da 9, Alacakaya'da 2, Arıcak'ta 4, Baskil 2, Maden'de 14, Karakoçan'da 53, Keban'da 12, Kovancılar'da 5, Palu'da 15 ve Sivrice'de 20 köy yolu ulaşıma kapandı.

Ekiplerin çalışması sonucu merkezde 4, ilçelerden Ağın'da 1, Maden'de 8, Keban'da 3, Kovancılar'da 10 ve Palu'da 15 köy yolu ulaşıma açıldı.

Kapalı 105 köy yolunun ulaşıma açılması için ekipler çalışmalarını sürdürüyor.

Şırnak

Şırnak'ın Beytüşşebap ve Uludere ilçelerinde dün sabah saatlerinden itibaren etkili olan kar yağışı, özellikle yüksek kesimlerde ulaşımda aksamaya neden oldu.

Kar kalınlığının yer yer 20 santimetreye ulaştığı 2 ilçeye bağlı 1 belde, 20 köy ve 8 mezra yolunda ulaşım sağlanamıyor.

Adıyaman

Adıyaman'da da ulaşım kar nedeniyle durdu.

İl Özel İdaresinden yapılan açıklamaya göre, kentte dün geceden bu yana kar yağışı aralıklarla etkisini sürdürüyor.

Çelikhan ilçesinde 5 köy, 8 mezra, Gerger ilçesinde 13 köy, 25 mezra, Kahta ilçesinde 2 köy, 4 mezra, Sincik ilçesinde 7 köy, 17 mezra olmak üzere toplam 27 köy ve 54 mezraya ulaşım sağlanamıyor.

Ekipler, kapanan yolları ulaşıma açmak için çalışmalara devam ediyor.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin