İstanbul Bağcılar'da binada patlama yaşandı, binanın önündeki yol göçtü

Bağcılar'da bir binanın çatı katında bulunan evde doğalgaz patlaması sonucu yangın çıktı. Binanın çatısı alevlere teslim olurken, yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürüldü. Patlamanın yaşandığı çatı katında kimsenin olmadığı öğrenilirken, olayda bir kadının ise hafif şekilde yaralandığı öğrenildi. Daha sonra itfaiye ekiplerinin dairede soğutma çalışması yaptığı sırada yolda göçük meydana geldi.

Google Haberlere Abone ol
İstanbul Bağcılar'da binada patlama yaşandı, binanın önündeki yol göçtü

Yıldıztepe Mahallesi 548 Sokak'ta bulunan 3 katlı binanın çatı katında bulunan evde iddiaya göre doğalgaz kaynaklı patlama meydana geldi. Patlama sonucu binadan kopan parçaların bir kısmı sokağa dökülürken, binanın çatısı alevlere teslim oldu. İhbar üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye polis ve sağlık ekipleri sevk edildi. Polis ekipleri çevrede güvenlik önlemi alırken, itfaiye erleri diğer binalara sirayet etmek üzere olan alevlere engel olup yangını kontrol altına aldı. Bir kadının ise yangından hafif şekilde yaralandığı, ambulansla ayakta tedavi edildiği öğrenildi.  

 "ÖNCE PATLAMA OLDU, BÜTÜN BİNALAR SALLANDI" 

Mahalle sakini Salih Kahveci, "Yukarı cama çıktığımda karşı komşunun çatısı uçtu. İlk başta bir şey yoktu, sonra birden alevler çıkmaya başladı. Sonra yangın büyüdü çatı yandı. Evde kimsenin olup olmadığını bilmiyoruz. Önce patlama oldu, bütün binalar birden salladı" dedi. 

Bir diğer mahalle sakini Ali Çolak, "Biz arkadaşlarla oturuyorduk. 'Bam' diye bir ses geldi. Ne olduğunu anlamadık. Geldik baktık çatıyı alevler almış. Yaralı yok. Bir kadın kendinden geçmişti onunda durumu iyi" ifadesinin kullandı.  Yangın itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken, binada maddi hasar oluştu. Öte yandan, patlamanın yaşandığı ev sakinlerinin memleketinde olduğu evde kimsenin olmadığı öğrenildi. 

İstanbul Bağcılar'da binada patlama yaşandı, binanın önündeki yol göçtü - Resim : 2

BİNANIN ÖNÜNDEKİ YOL GÖÇTÜ

Yıldıztepe Mahallesi 548 Sokak'ta bulunan 3 katlı binanın çatı katında bugün yaşanan yangın sonrası, evin önündeki yolda göçük meydana geldi. İddiaya göre doğalgaz kaynaklı patlama sonucu yaşanan yangında bölgeye sevk edilen itfaiye ekibi yangını söndürdü. Daha sonra itfaiye ekiplerinin dairede soğutma çalışması yaptığı sırada yolda göçük meydana geldi. İtfaiye ekipleri araçlarını başka yere park ederek yolda güvenlik önlemi aldı. Göçük yaşanan yolda İGDAŞ ekipleri çalışma yaparak göçüğün neden meydana geldiğine dair inceleme başlattı. 

Mahalle sakinleri, göçüğün yaşandığı 548 Sokak altında, M3 Kirazlı-Bakırköy Metro hattı inşaatı çalışmalarının olduğu bu yüzdende göçüğün yaşanmış olabileceğini iddia etti.

 "PATLAMA BİNAYI SALLADIĞINA GÖRE YOLUDA ÇÖKERMİŞ OLABİLİR"

Göcüğün yaşandığı sokakta oturan Salih Kahveci, "Sabah evde oturduğum sırada bir patlama oldu. Bina sallandı. Dışarı çıktığımda karşı apartmanın çatısı yanıyordu. İtfaiyeyi aradık yangını söndürdü. Sonrasında da bu göçük meydana geldi. Göçük gaz sıkışmasından yaşanmış olabilir. Patlama binayı salladığına göre yolu da çökermiş olabilir. Bu yolun altından metro inşaatı da geçiyor. Ondan da kaynaklı olabilir" dedi. 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin