İsrail ile Hamas arasında esir takası olacak mı? İsrail Kabinesi toplanıyor. Netanyahu: Güzel haberler almayı umuyorum

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, İsrail ile Hamas arasında gerçekleşmesi beklenen esir takası anlaşmasında ilerlemeler olduğunu belirtti ve yakında güzel haberler almayı umut ettiklerini ifade etti. İsrail Başbakanlığı, kabinenin Hamas ile son aşamaya gelen esir takası anlaşmasını onaylamaya hazırlandığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
İsrail ile Hamas arasında esir takası olacak mı? İsrail Kabinesi toplanıyor. Netanyahu: Güzel haberler almayı umuyorum

İsrail askerlerini ziyaret eden Netanyahu, burada yaptığı konuşmada, esir takası başta olmak üzere gündeme dair açıklamalarda bulundu.

Esir takası anlaşması için yürütülen müzakerelerde ilerleme olduğunu söyleyen Netanyahu, "Yakında güzel haberler almayı umut ediyoruz." dedi.

BU AKŞAM KABİNE'Yİ TOPLAYACAK

Öte yandan Netanyahu'nun esir takası anlaşmasını görüşmek üzere bu akşam saat 20.00'de önce Savaş Kabinesi'ni daha sonra da Güvenlik Kabinesini toplayacağı bildirildi.

Kabinenin İsrail ile Hamas arasında beklenen esir takası anlaşmasını onaylayacağı ifade edildi.

Katar Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mecid el-Ensari bugün yaptığı açıklamada, İsrail ile Hamas arasında esir takası anlaşmasında bugüne kadarki "en yakın noktaya ulaşıldığını", "kritik ve son aşamaya" gelindiğini belirtmişti.

İsrail'e göre, Kassam Tugayları'nın elinde 239 İsrailli esir bulunuyor.

OLASI ANLAŞMANIN DETAYLARI

İsrail medyası dört günlük ateşkes kapsamında 150 ila 300 Filistinli tutuklunun serbest bırakılacağını Hamas'ın da Gazze'ye yakıt ve diğer malların girmesi karşılığında çoğunluğu kadın ve çocuklardan oluşan en az 50 İsrailli rehineyi serbest bırakacağını yazdı.

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin