İşletmesi İBB'den alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilen Galata Kulesi'ne giriş ücreti 30 liradan 100 liraya yükseltildi.

Geçen yıl işletmesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR'dan alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlanan Galata Kulesi giriş üzcretine fahiş bir zam yapıldı...

Google Haberlere Abone ol
İşletmesi İBB'den alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilen Galata Kulesi'ne giriş ücreti 30 liradan 100 liraya yükseltildi.

Tarihi Galata Kulesi uzun zamandır İstanbul Büyükşehir Belediyesi‘ne bağlı olan BELTUR tarafından işletiliyordu. Ancak tarihi kule, 2020 yılından itibaren Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlandı.

Kültür ve Turizm Bakanlığı 1 Temmuz 2021'den itibaren Galata Kulesi Müzesi giriş ücretlerini güncelledi. Galata Kulesi giriş ücretine temmuz ayı itibarıyla zam yapıldı. Buna göre, Galata Kulesi giriş ücretleri 1 Temmuz'dan itibaren 30 liradan 100 liraya yükseltildi.

İBB Haber de durumu doğrulayarak; "İşletmesi İBB'den alınarak Kültür ve Turizm Bakanlığı'na verilen Galata Kulesi'ne giriş ücreti 30 liradan 100 liraya yükseltildi" twitini attı.

Sosyal medyada kullanıcılar yapılan zamma büyül tepki gösterdi.

Galata Kulesi ziyaret saatleri, yaz ve kış dönemine göre değişiyor. 1 Nisan - 1 Kasım arası Galata Kulesi giriş saatleri 08.30'da başlıyor. Gece 24.00'e kadar ziyaret edilebiliyor.

Galata Kulesi her gün ziyarete açık.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin