Işıtan Gün kimdir? Işıtan Gün'ün Twitter paylaşımları! Işıtan Gün'ün tweetleri

Galatasaray'da Fatih Terim'in ayrılığı sonrası sosyal medyada taraftarların tepki gösterdiği yönetici Işıtan Gün'ün eski tweetleri büyük yankı uyandırdı. Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu'nun açıklamalarından sonra Işıtan Gün, özür mesajı paylaştı.

Google Haberlere Abone ol
Işıtan Gün kimdir? Işıtan Gün'ün Twitter paylaşımları! Işıtan Gün'ün tweetleri

Galatasaray'da yönetici Işıtan Gün'ün Twitter'daki eski paylaşımları taraftarın tepkisini çekti. Taraftarlar Işıtan Gün'ün yıllar önceki bu paylaşımlarından dolayı istifa çağrısında bulundu.

Özür mesajı yayınlayan Işıtan Gün, "Bugün ortaya çıkartılan ve on yılı aşkın bir zaman evvel sosyal medyada kullanmış olduğum ifadelerden içtenlikle üzüntü duyuyorum. Bu ifadelerin neden bugün araştırılıp ortaya çıkartıldıklarını biliyorum ancak bu durum yapmış olduğumu mazur göstermez. Bugünden geriye baktığımda önemli bir hata olarak gördüğüm bu ifadeler için kamuoyundan özür dilerim. dedi.

Burak Elmas ve Eşref Hamamcıoğlu'ndan açıklama

Konuyla ilgili başkan Burak Elmas, "Kabul etmemiz mümkün değil. Yönetim kurulu üyemiz Sayın Işıtan Gün konu hakkında gereken açıklamayı yapacaktır." ifadelerini kullandı.

Eski başkan adaylarından Eşref Hamamcıooğlu ise, "Kadına şiddet sadece sözlü ve fiziki değil, yazılı da olur. Sn. Gün’ün gün yüzüne çıkan paylaşımlarını temsil ettiği camiaya kesinlikle yakışmadığını düşünüyor ve kendisini acilen gereğini yapmaya davet ediyorum. #IstanbulSözleşmesiYaşatır" paylaşımını yaptı.

Işıtan Gün kimdir? Işıtan Gün'ün Twitter paylaşımları! Işıtan Gün'ün tweetleri

Işıtan Gün kimdir?

1975 yılında dünyaya gelen Özgür Işıtan Gün, Kadıköy Anadolu Lisesi’nin ardından 1998 yılında Boğaziçi Üniversitesi ekonomi bölümünden, 2000 yılında ise City University of New York’ta uluslararası finans master bölümünden mezun oldu. ABD’de proje geliştirme ve proje finansmanı alanlarında çalıştıktan sonra 2006 yılında Türkiye’ye dönerek enerji sektöründe yatırımları olan Met Capital Partners şirketinde yönetici olarak çalıştı.

Işıtan Gün, 2013 yılında Galatasaray Spor Kulübü’nde Stratejik Planlama ve İş Geliştirmeden sorumlu İcra Kurulu olarak görev yaptı. Daha sonra kulüpte mali işlerden de sorumlu COO olarak görev alan Gün, 2016 yılından beri Fortuna Sittard’ın başkanlığı yapmaktadır.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin