İnternetten kansere iyi geliyormuş diye aldığı ilaç yüzünden yoğun bakıma kaldırıldı! Kanseri 2. evreden 4. evreye sıçradı yaşam mücadelesi veriyor!

Adana'da sahte ilaç iddiaları gündemdeyken korkunç bir olay yaşandı. Kanser hastası bir kişi internetten gördüğü ve satın aldığı ilaçları kullanmaya başladı. 2. evre kanser hastası olan adamın 10 gün içinde kanseri 4. evreye sıçrayarak yoğun bakıma alındı. Şimdi ciddiyeti koruyan sağlık durumuyla yoğun bakımda yaşam savaşı veriyor.

Google Haberlere Abone ol
İnternetten kansere iyi geliyormuş diye aldığı ilaç yüzünden yoğun bakıma kaldırıldı! Kanseri 2. evreden 4. evreye sıçradı yaşam mücadelesi veriyor!

Adana’da yaşayan 26 yaşındaki kanser hastası Hüseyin Aygan, iddiaya göre sosyal medya üzerinden reklamını gördüğü, bitkisel ilaçla kanseri tedavini ettiğini öne süren Dr. Hakan Özkol ile iletişime geçti.

Doktorun önerdiği birtakım bitkisel ilaçları kullanmaya başlayan Aygan, kilo kaybı ve nefes darlığı yaşamaya başladı. Aygün, ilaçları bir hafta kullandıktan sonra yoğun bakıma alındı. Adana Şehir Hastanesi’nde entübe edilen Aygan’ın sağlık durumu ciddiyetini koruyor. 

10 GÜN IÇINDE KANSERI 4. EVREYE SIÇRADI

Cumhuriyet'ten Dilan Ayırkan'ın haberine göre, baba Hikmet Aygan, doktor hakkında Adana Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Hüseyin Aygan’ın kardeşi Zeynep Aygan ise “Hüseyin’in kalça kemiğinde tümör vardı. Kanseri ikinci evreydi. İlacı kullanmaya başladıktan 10 gün sonra ağzından kan gelmeye başladı. 10 gün içerisinde kanser ikinci evreden dördüncü evreye çıktı. Bu doktordan şikâyetçi olan başka hastalar da var. Doktor hiçbir test yapmadan muayene etmeden ilaç vermiş. İlaçları teste göndereceğiz” dedi.

HEKIM REÇETE ETMEDEN HIÇBIR ILAÇ KULLANILMAMALI

Halk Sağlığı Uzmanı Gül Ergör, kanser ilacı adı altında internetten bitkisel ürün satılmasının kabul edilemez olduğunu vurgulayarak “Bu sağlık üzerinden bir dolandırıcılık. Hekime sormadan, hekim reçete etmeden hiçbir ilaç kullanılmamalı. Hastaların kanser ilacını internetten almayı düşünmeleri mümkün olmamalı. Bu ilaçların satılmasının önüne geçmek de mümkün olmuyor. Çünkü yurtdışından da site açıp ilaç satabiliyorlar. Bu global bir sorun. Sorunun çözümü için insanların sağlık okuryazarlığı seviyesinin artırılması gerek” dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin