İmamoğlu'nun pazar ziyaretinde gerginlik. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine PKK'lı diyen pazar esnafından şikayetçi oldu. Gözaltına alınan pazarcı da İmamoğlu'ndan şikayetçi oldu

İBB Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'daki pazarcı esnafıyla bir araya geldi. Bir esnafın "PKK’yla olanları istemiyorum" demesi üzerine öfkelendiği görülen İBB Başkanı, "Sen terbiyesiz birisin, ahlaksız birisin" dedi. İmamoğlu kendisine PKK'lı diyen esnaftan şikayetçi oldu. Olayın ardından pazarcı Mehmet Özdemir de Ekrem İmamoğlu hakkında şikayette bulundu.

Google Haberlere Abone ol
İmamoğlu'nun pazar ziyaretinde gerginlik. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine PKK'lı diyen pazar esnafından şikayetçi oldu. Gözaltına alınan pazarcı da İmamoğlu'ndan şikayetçi oldu

Seçimilerin ikinci turuna çok az bir zaman kala Millet İttifakı'nın vatandaşlarla temasları sürüyor. İstanbul Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu bu kez Bayrampaşa perşembe pazarında vatandaşlarla buluştu. İmamoğlu temaslarını sürdürürken bir tezgahtaki pazarcı esnafın "PKK'lı olanları istemiyorum" sözlerine maruz kaldı. İBB Başkanı esnafın sözlerin üzerine şikayetçi oldu. 

İMAMOĞLU ŞİKAYETÇİ OLDU 

Esnafın "PKK'yla olanları istemiyorum" demesi üzerine öfkelendiği görülen İBB Başkanı, "Sen terbiyesiz birisin, ahlaksız birisin" dedi. İmamoğlu esnafın sözlerinden rahatsız olunca şikayette bulundu.

İmamoğlu'nun pazar ziyaretinde gerginlik. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine PKK'lı diyen pazar esnafından şikayetçi oldu. Gözaltına alınan pazarcı da İmamoğlu'ndan şikayetçi oldu

PAZARCI DA İMAMOĞLU'NDAN ŞİKAYETÇİ OLDU

Pazarda tekstil ürünleri satan Mehmet Özdemir de yaşanan tarışmanın ardından polise merkezine giderek İmamoğlu'ndan şikayetçi oldu. 

Polis merkezinden çıkarken Konuyla ilgili konuşan Özdemir, "Pazardaydım, belediye başkanı geldi. Ben de ona dedim ki 'PKK'yla ve PKK ile yürüyenlerle benim tezgahıma gelemez dedim. Sonra bana 'PKK'lı sensin' dedi. Ben PKK'lı değilim. Ben PKK ile beraber olanlarla vatan hainlerine söylüyorum dedim. Ondan sonra bana 'Sen PKK'lısın' dedi. Hakaretlerde bulundu, bazı olaylar söyledi. Ondan sonra bana 'Sen esnaf değilsin' dedi. Ben de dedim ki 60 senedir bu işi yapıyorum esnafım, bana esnaflığı öğretemezsin dedim. Bana 'Ben Trabzonluyum' dedi. Ben de nereli olursan ol şehitlerimin arkasındayım, gazilerin arkasındayım. Ben bunları savunuyorum dedim. Senin benle bir işin yok, sen bana ne karışıyorsun? dedim. Sonra arkadan birkaç kadın bağırdı çağırdı. Sizi ne ilgilendirir siz ne karışıyorsunuz dedim onlara. Ondan sonra korumalarına dedi ki 'Bunu alın, götürün.' Ben aşağıya indikten sonra biraz uzaklaştım. Korumaları geldi, beni aldı dışarıya çıkardı. Dışarı çıkardıktan sonra tepki amaçlı olarak karakola geldim. Avukatımla birlikte geldim, kendisinden şikayetçi oldum. Benim için belediye başkanı olamaz" dedi.

İmamoğlu'nun pazar ziyaretinde gerginlik. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu kendisine PKK'lı diyen pazar esnafından şikayetçi oldu. Gözaltına alınan pazarcı da İmamoğlu'ndan şikayetçi oldu - Resim : 2

EKREM İMAMOĞLU TARTIŞMANIN KAMERA ARKASINI ANLATTI

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Bayrampaşa'da vatandaşlarlar bir araya geldi. Pazar esnafını ziyaret ettiği sırada, bir esnafla yaşadığı tartışmayı anlatan İmamoğlu, "Onu dava edeceğim. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Efendim yazıyorlar, ben ona, 'Ahlaksız, terbiyesiz' demişim. Daha ne diyeyim? Tabii ki ahlaksız, terbiyesiz. Niye? Arkadaşlar, burada hiç kimsenin milli duygularına laf etmek, benim haddim olabilir mi?"dedi. 

İmamoğlu olayı şu sözlerle anlattı:

"Aldanmanın, aldanışın bugün Bayrampaşa'da bir olayını yaşadım. Pazar yerine girerken, pazara girdik, gençler burayı dinleyin, iyi anlatalım ki, insanlarımız buradan ders çıkarsın. Tezgahın üzerinden, bir belediye Başkanı ziyarete gelmiş. Ben ne diyorum? Kimseye, 'Oyunuzu istiyorum' demiyorum. Hayırlı işler diyorum, bereketli pazarlar diyorum. 'Gününüz bereketli olsun' diyorum. Kimseyi de orada, Bana oyunu ver, biz oyunuzu istiyoruz, vallahi de demiyorum, billahi de demiyorum. Gezintim hep böyledir pazar yerlerinde. Meydanlarda isterim. Televizyonlarda isterim. O ayrı. Ya da birebir siyasi toplantılarda bunu isterim. Ama pazar yerinde belediye başkanı kimliğimle gezdiğim için insanlara nezaketli davranırım. Öyle girmişim, hayırlı işler demişim, daha birinci tezgah. Bana direkt, esnaf, esnaf değil, öyle esnaf olmaz. Bana direkt 'Sen PKK'lısın, PKK'lı istemiyorum' dedi. Sabırla uyardım. Israrla 'PKK'lısın, PKK'yla yan yanasın' bende o zaman sen PKK'lısın demek ki' dedim."  

BEN TOPLUMDAN BİRİNE DAVA AÇMAM AMA ONA AÇACAĞIM

"Ben, bir terör örgütünün ismini burada böyle anmaktan utanıyorum. Bunu benim yüzüme söyleyen kişi, o aldanmış zavallı. Onu aldatanlar esas günahkar. Ben toplumdan birisine, ne dava böyle açarım, ne ederim; çözüm ararım. Ama onu dava edeceğim. Sonuna kadar da hakkımı arayacağım. Efendim yazıyorlar, ben ona, 'Ahlaksız, terbiyesiz' demişim. Daha ne diyeyim? Tabii ki ahlaksız, terbiyesiz, Niye? Arkadaşlar, burada hiç kimsenin, milli duygularına laf etmek, benim haddim olabilir mi? Olabilir mi? Buna bir Allah'ın kulu boyun eğebilir mi? Biz ne için yaşıyoruz? Biz ailemiz için, yuvamız için, vatanımız için, milletimiz için, bayrağımız için yaşamıyor muyuz?

Sen kim oluyorsun da bana terör örgütü üyesi ya da terörist muamelesi yapacaksın? Ama o zavallıyı dava edeceğim. Ama benim esas hesabım kiminle biliyor musunuz? Ona onu dedirtenlerle. Hesabım onlarla. Ben onlarca yalana, iftiraya, kul hakkı yemeye dair onlarca ayeti, Kur'an-ı Kerim'den çıkartır, burada okurum size. Ama bura yeri değil. Yahu Allah aşkına, Müslüman evladı, bir Müslüman, bizim dinimize mensup, ama söyleyeyim, dini pazarlayanlar değil, inançlı insanlardan bahsediyorum. İnancıyla, kalbiyle, yüreğiyle Allah arasında olanlardan bahsediyorum. O güzel inancımızın, Allah aşkına bu kadar büyük günah dediği şeyi, bu millete yaşatanlara yazıklar olsun, yazıklar olsun, yazıklar olsun. Ve onları Allah ıslah etsin. Onları Allah'a havale ediyorum. Allah onların gazabından bu milleti korusun. Evlatlarımızı korusun."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin