İmamoğlu'na limon kumpası! Sahte haberle...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmasının ardından yapılan kurgu haber pes dedirtti...

Google Haberlere Abone ol
İmamoğlu'na limon kumpası! Sahte haberle...

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun Mersinli üreticilerden 100 ton limon alındığını duyurmasının ardından, Mahmut Dölek adlı kameramanın kurgu haber yaptığı ortaya çıktı. Görüntülerde kameraman, röportaj yaptığı çiftçiye, çiftçinin tüm itirazlarına rağmen "yandaş üreticiden aldı, yandaş vurgusu yapacaksın" diye konuşmasını söylüyor.

Kameraman çiftçiye, "100 ton limonun çiftçilerden alınmadığını söylüyorsunuz. Peki Ekrem İmamoğlu bu 100 ton limonu nereden aldı?" diye sorarken, ne cevap vermesi gerektiğini de söylüyor.

İBB Basın Sözcüsü Murat Ongun, konuya ilgili Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bugün sosyal medyaya yansıyan yeni bir organize kötülük girişimi daha oldu. Mersin'de M.D. isimli yerel gazeteci bu videoyu çektiğini avukatlarımıza doğruladı. Kendisi ve diğer ilgililer hakkında suç duyurusunda bulunulacaktır. Kamuoyunun bilgisine" dedi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin