İki çocuğu taciz eden oyuncu tutuklandı

Popüler dizi ve film izleme platformu Netflix’te yayınlanan Cheer dizisinin yıldızlarından Jerry Harris, reşit olmayan çocukları taciz ettiği iddiasıyla tutuklandı.

Google Haberlere Abone ol
İki çocuğu taciz eden oyuncu tutuklandı

Popüler dizi ve film izleme platformu Netflix’te yayınlanan Cheer dizisinin yıldızlarından Jerry Harris, perşembe günü (17 Eylül) reşit olmayan çocuklardan kendisine cinsel içerikli fotoğraf veya video göndermelerini istediği iddiasıyla tutuklandı. Harris, suçlu bulunduğu takdirde 30 yıla kadar hapis cezası alabilir.

Medyascope TV'den Zelal Direkci'nin haberine göre Jerry Harris, reşit olmayan iki erkek kardeşten kendisine cinsel içerikli fotoğraf ve video yollamalarını istediği gerekçesiyle perşembe günü Şikago’da tutuklandı. Tacize uğrayan çocukların annesi, oğullarının cep telefonlarından birinde Harris’ten gelen mesajları gördükten sonra yetkililerle temasa geçtiğini ve her iki oğlunun da FBI görevlileriyle konuşarak durum hakkında bilgi verdiğini belirtti.

Yetkililer tarafından yapılan açıklamaya göre Harris, 2018 yılının Aralık ayından 2020 yılının Mart ayına kadar en az 10 çocuktan cinsel içerikli fotoğraf ve video istedi.

Harris’in avukatı suçlamaları reddederken BBC’nin haberine göre oyuncu, gözaltındaki sorgusunda bugüne kadar 10 ila 15 reşit olmayan çocuktan cinsel içerikli görsel talep ettiği yönündeki suçlamaları kabul etti.

Federal çocuk pornografisi suçundan tutuklanan Harris, 30 yıla kadar hapis istemiyle yargılanacak. Mahkeme yetkilileri, soruşturmaların sürdüğünü ve daha fazla bilgiye sahip olan herkesin ifade vermesini istedi.

Soruşturma sürerken, basına yansıyan haberlere göre, Harris’in tutukluluğunun devam edip etmeyeceği pazartesi günü (21 Eylül) yapılacak ikinci duruşmada belli olacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin