İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen'den uyarı

İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, Twitter hesabından bir açıklama yaparak, "Doğalgaz ve Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı iadesi başlamıştır" şeklindeki iddiaların gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen'den uyarı

Ekrem İmamoğlu'nun İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesinden bir süre önce göreve başlayan İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, önemli bir uyarıda bulundu. Özmen, son günlerde sosyal medyada dolaşan "Doğalgaz ve Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı iadesi başlamıştır” paylaşımlarıyla ilgili olarak vatandaşları uyardı.

TV 100'de yer alan habere göre; Faturalardaki TRT payı dolandırıcıların yeni yöntemi oldu. Dolandırıcıların sosyal medya üzerinden “9284 sayılı kanuna göre Doğalgaz ve Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı iadesi başlamıştır” paylaşımı yaparak vatandaşları mağdur ettiği öğrenildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medya hesabından açıklama yapan İGDAŞ Genel Müdürü Dr. Mithat Bülent Özmen, "Sosyal medyada dolaşan '9284 sayılı kanuna göre Doğalgaz ve Elektrik faturalarına yansıtılan TRT payı iadesi başlamıştır.' Paylaşımına itibar etmeyiniz. Doğalgaz faturalarına TRT payı yansıtılmamaktadır" dedi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin