İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Kuzu postuna bürünüp güya polisin hakkını savunmaya kalkıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 81 İl Emniyet Müdürlüğü Personel İstişare Toplantısı’nda konuştu. Açıklamalar kapan Süleyman Soylu, "Zaman zaman kuzu postuna bürünüp güya polisin hakkını savunmaya kalkıyorlar." dedi.

Google Haberlere Abone ol
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Kuzu postuna bürünüp güya polisin hakkını savunmaya kalkıyorlar

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Emniyet Genel Müdürlüğü Sosyal Hizmetler ve Sağlık Daire Başkanlığındaki Şehit Demet Sezen Konferans Salonu'nda düzenlenen ’81 İl Emniyet Müdürlüğü Personel İstişare Toplantısı’na katıldı.

Toplantıda konuşan Bakan Soylu, tehdit ortamının her yıl daha da arttığına dikkat çekerek, “Dünyada genel bir güvenlik sorunu var. Türkiye’de bu ortamdan etkilenmektedir. Etrafımızdaki coğrafyada yaşananların bize etkilerini günlük yaşantımızdaki yaşıyoruz. Bu durum haliyle iç güvenlik birimlerimizin yükünü artıyor. 20 yıl öncesinden çok daha yüksek bir tehdit ortamıyla karşı karşıya. Suçun hem miktarı hem de çeşidi artmaktadır” değerlendirmesinde bulundu.

"Sosyal medyadaki FETÖ yapılanması, kaçak mafya organize suç örgütlerine kadar. Devlet uyuşturucu ticaretine ortak diyenlerin de hedefinde bu ülke var. Bekçilerin her adımını gündem yaptışlar. Salgın döneminde polisimize yapılan iftiraları hatırlayın. Zaman zaman da kuzu postuna bürünüp polisin hakkını savunmaya kalkıyorlar. Art niyetliler. "

"HİZMET AÇIĞINI HİÇBİR ŞEKİLDE BELLİ ETMEMEYE ÇALIŞTIK”

15 Temmuz darbe girişiminin ardından polis teşkilatında çok fazla personel açığı oluştuğunu söyleyen Bakan Soylu, “Teşkilatımız yaklaşık 363 bin personelle tarihinin en yüksek kapasitesine sahiptir. Bu noktaya kolay gelmedik. 15 Temmuz belki başarılı olmadı ama derin yaralar açtı. Çok önemli personel açıkları yaşadık. Emniyet amirimiz, başkomserlerimiz neredeyse yok seviyesine kadar indi. Emniyet amirlerimizin sayısı 600’e kadar düşmüştü. Biz bu eksikliği hissettirmeden ve yeni gelen arkadaşlarımızı bu teşkilatın bünyesine katma gayreti içerisinde olarak, bu aradaki boşluğun oluşturabileceği hizmet açığını hiçbir şekilde belli etmemeye çalıştık” ifadelerine yer verdi.

 

Kaynak: A.A
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin