İbrahim Erkal'ın eşi isyan etti: Sanat dünyasından kimse gelmedi

Filiz Akgün Erkal ve oğlu Eralp Erkal, tv100’de ekrana gelen 'Duymadık Demeyin' programına konuk oldu.

Google Haberlere Abone ol
İbrahim Erkal'ın eşi isyan etti: Sanat dünyasından kimse gelmedi

11 Mayıs 2017’de evinin otoparkında düşerek beyin kanaması geçiren, yaklaşık bir ay komada kaldıktan sonra da yaşam savaşının kaybeden İbrahim Erkal’ın eşi Filiz Akgün Erkal ve 13 yaşındaki oğlu Eralp Erkal, ilk kez tv100’de ekrana gelen 'Duymadık Demeyin' programına konuk oldu. Seren Serengil ve Cengiz Semercioğlu’nun sunduğu programda ilk olarak 13 yaşındaki Eralp Erkal’ın rol aldığı klip ekrana geldi.

ERALP ERKAL: BABAM GİBİ BEN DE MÜZİĞİ SEÇECEĞİMBabasının Can Feda isimli şarkısını seslendiren Feyzullah Çelebi’nin klibinde ud çalan Eralp Erkal, aynı zamanda piyano da çalabildiğini söyledi. Minik Eralp Erkal “Ben de babam gibi müziği meslek olarak seçmek istiyorum. Kartal’da 8. Sınıfta okuyorum. Dersler çok iyi değil ama kötü de değil” dedi.FİLİZ AKGÜN ERKAL: EŞİM BİR YERE GİTMİŞ, GELECEK GİBİFiliz Akgün Erkal, 43 günlük lohusayken kaybettiği eşinden sonra geçen son 2 yılını şu sözlerle anlattı:“21 yaşında evlendim ben. Eşimi kaybettiğimde de 14 yıllık evliydik. O acıyla yaşamaya alışıyorsun. Özlemiziz çok büyük. Ama güçlü durmak zorundayım.  Acımı yaşasam da dışarıya pek yansıtmıyorum. 3 evladım var. Onlar için dik durmam gerek. Eğer kendimi salarsam eşimin bana kızacağını düşünüyorum. Bana hep bir yere gitmiş de gelecekmiş gibi geliyor. Hâlâ o duygu içerisindeyim. Biraz da bebeğimin olması beni oyaladı. Allah sanki kızım Elif Su’yu bana bir teselli, bir uğraş gibi gönderdi. Eşim komaya girdiğinde bebeğim 12 günlüktü, vefat ettiğinde de 43 günlüktü. O gece evdeydim. Sabah bebeğin kontrolü için hastaneye gittik. Eşimin yüksek tansiyon sorunu vardı. Misafirlerimiz vardı. 21.00 gibi evden çıktı. Normalde eşime hayatta ‘Gitme, arkadaşlar gelecek’ demezdim ama nedense o gün ‘Gitme’ dedim. Yok dedi, gider gelirim. Zaten 00.00’da siteye giriş yapmış ama bana haber 02.30’da geldi. O da komşum kızını hastaneye götürmese sabaha kadar hiç bulunamayacaktı. Vale getirmiş, sonra çıkmış. Beni güvenlik aradı. Öyle öğrendim.”

EŞİMİN VASİYETİ ERZURUM DEĞİL, İSTANBUL’A GÖMÜLMEKTİFiliz Akgün Erkal, eşinin vasiyetinin de memleketi Erzurum yerine İstanbul’a gömülmek olduğunu söyledi. Erkal, “Eşim 2 – 3 ay önce ‘Beni ölürsem beni buraya gömün. Benim çoluk çocuğum burada…’ demişti. Karacaahmet Mezarlığı’nı çok seviyordu. Bir yıl önce gezmiştik mezarlığı… İnsanlar niye Erzurum yerine burası diyor ama onun vasiyeti böyleydi” diye konuştu.'EŞİMİN ALKOL PROBLEMİ YOKTU'Eşinin alkol problemi olmadığını sadece tansiyon hastalığı olduğunu ifade eden Filiz Akgün Erkal, anma törenine çağırdığı ünlü isimlerin ilgisizliğinden de yakındı:“İbrahim çok malı mülkü olan bir adam değildi. İnsan biriktirdi. Evlerimiz var ama ben kirada oturuyorum. Dostlarımızın çok büyük desteği oluyor. Çocuklarımın okuluna hiç ödeme yapmıyorum. Çok şükür ihtiyacım yok ama eş dost bize çok sahip çıkıyor. Erzurumlular özellikle bizim her şeyimizle ilgileniyor. Ancak sanat dünyasından çok arayan soran olmadı. İlk sene anma programı hazırladık. Davet ettiğim halde kimse gelmedi. İbrahim’in de çok sevdiği dostlarını aradım. Gelmediler. İkinci yıl da ben kimseyi çağırmadım. Çağırsam da gelmiyorlar çünkü… İşleri olup da gelmeyen olabilir ama birebir telefon açtığımda ‘Geleceğim’ deyip gelmemeleri garip. Ama önemsedim mi, hayır. Çünkü onu seven bir halk var. Eşim halkın sanatçısıydı ve halk onu çok seviyor. Bu çok daha önemli.”

İBRAHİM ERKAL ALBÜMÜ GELİYORSonbaharda eşinin anısına bir albüm yapacaklarını duyuran Erkal, sözlerini şöyle noktaladı:“Biz eylül ekim gibi çok büyük bir İbrahim Erkal şarkıları projesi yapmayı planlıyoruz. İbrahim’in kendi isteğiydi bu… Klasik eserlerini Yıldız Tilbe, Cengiz Kurtoğlu gibi çok sayıda ünlü isim seslendirecek. En küçük kızım babasını hiç tanımadı. Onun için de çok güzel bir anı olacak. Yıldız Tilbe kendisi İbrahim’in şarkılarından bir albüm yapmak istedi ama bizim projeyi duyunca planını erteledi…”


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin