İbn-İ Sina'nın özel reçetesi ortaya çıktı. Bu üç besin 16 saat tok tutuyor. İşte o besinler...

Ramazan ayı ile birlikte dok tutan besinler merak konusu oldu. Tıp alanındaki çalışamları ile bilinen İbn-i Sina'nın yüz yıllar önce oluşturduğu özel reçetesi ortaya çıktı. Sina'nın reçetesinde 3 besin maddesinin 16 saate kadar tok tuttuğu ifade edildi.

Google Haberlere Abone ol
İbn-İ Sina'nın özel reçetesi ortaya çıktı. Bu üç besin 16 saat tok tutuyor. İşte o besinler...

İbn-i Sina'nın yüz yıllar öncesinden insanlığa sunduğu öğütler bugün bilee herkesi şaşırtıyor. İbn-i Sina'nın 850 yıl önce tavsiye ettiği Ramazan reçetesi Ramazan ayıyla birlikte tekrar gündem oldu. Sina'nın asırlar öncesinden Ramazan ayında yaşanacak olan susuzluk ve açlık için verdiği 3 besine sofranızda yer verin. İşte o mucizevi besinler...

Yıllar öncesinden sağlıklı yaşamın şifrelerini anlatan İbn-i Sina'nın Küçük Tıp Kanunu kitabında yüzyıllar önce bahsettiği Ramazan reçetesinde yer alan besinleri bulmak ve tüketmek çok basit.

İşte ortaya çıkan o 3 besin; demirhindi, kayısı kompostosu, armut.

İbn-İ Sina'nın özel reçetesi ortaya çıktı. Bu üç besin 16 saat tok tutuyor. İşte o besinler...

İbn-i Sina'nın özel reçetesi olan bu şerbet tarifi ile Ramazan boyunca açlık ve susuzluk yaşamayacaksınız. Demirhindi şerbeti ramazan ayında iftarda, sahurda ve yaz aylarında serinlemek için tüketilir. Susatmayan bu şerbet ile uzun saatler rahat oruç tutmak mümkün.Tüketim şekli, soğuk veya buzlu olarak tercih edilebilir. Ayrıca, farklı aromalar ekleyerek farklı tatlar elde etmek mümkündür.

İbn-İ Sina'nın özel reçetesi ortaya çıktı. Bu üç besin 16 saat tok tutuyor. İşte o besinler... - Resim : 2

İşte İbn-i Sina'nın özel tarifli şerbeti...

MALZEMELER:

- 1 baş zencefil - 1 adet çubuk tarçın - 100 gr. demirhindi - 1 dal adaçayı - 5 su bardağı su - 1 tutam ıhlamur - 2 adet karanfil - 1 yemek kaşığı bal - Yarım su bardağı toz şeker

Şerbetin hazırlanışı:

İlk olarak demirhindinin kabukları temizleyin ve bir tencereye alın. Daha sonra tencereye aldığınız demirhindilerin üzerine 1 litre su ekleyin ve bir gece boyunca bu şekilde bekletin.

Ertesi gün tencerenin içine bal, adaçayı, toz şeker, zencefil, çubuk tarçın, karanfil ve ıhlamur koyun ve ocağa alın.

İbn-İ Sina'nın özel reçetesi ortaya çıktı. Bu üç besin 16 saat tok tutuyor. İşte o besinler... - Resim : 3

1 saat kadar kaynadıktan sonra şerbeti ocaktan alın ve bir kenarda soğumasını bekleyin. Şerbet soğuduktan sonra posası dibe çökecek. Posası dibe çökünce szüme işlemini yapın. Süzme işleminin ardından 4 saat buzdolabında bekletin.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin