İBB'den Sabah'ın darp iddiasına açıklama

Sabah gazetesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memurlarının, Kadıköy'de kağıt toplayan bir çocuğu darp ettikleri ve zabıta ekip otosuna zorla bindirerek götürdüklerini iddia etmişti. İBB, kağıt toplayan çocuğa darp haberlerine açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
İBB'den Sabah'ın darp iddiasına açıklama

Sabah gazetesi İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memurlarının, Kadıköy'de kağıt toplayan bir çocuğu darp ettikleri ve zabıta ekip otosuna zorla bindirerek götürdüklerini iddia etmişti.

İBB'den o haberlere yalanlama geldi.

İBB Basın Danışmanlığı'ndan yapılan açıklamada "Bugün akşam saatlerinde,18.20 itibariyle, sabah.com.tr web sitesinde, Kenan Kıran imzalı “İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıta memurları, Kadıköy’de kağıt toplayan çocuğu darp etti” başlıklı haber yayınlanmıştır.

Kadıköy’de meydana gelen olayda kağıt toplayıcılarına müdahale eden kişilerin İstanbul Büyükşehir Belediyesi zabıtasıyla hiçbir alakası yoktur. İBB zabıta memurlarının, herhangi bir kağıt toplayıcıya karşı, hiçbir müdahalesi olmamıştır. İBB’yi karalamaya yönelik bu haberle ilgili gerçeklerin kamuoyu tarafından bilinmesi için, bu açıklamaya gerek görülmüştür." denildi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin