İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrencilere kötü haber. İmamoğlu 'öğrenci ulaşım kartlarına indirim' kararını veto etti

Karadeniz turu ile tartışmaların odağına oturan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu yine tartışmalı bir karara imza attı. İBB Meclisi'nde AK Parti ve MHP oylarıyla kabul edilen öğrenci ulaşım kartlarına yapılan indirime ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından veto edildi.

Google Haberlere Abone ol
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan öğrencilere kötü haber. İmamoğlu 'öğrenci ulaşım kartlarına indirim' kararını veto etti

AK Parti ve MHP'li üyelerin teklifiyle geçen ay gerçekleştirilen meclis toplantısında kabul edilen öğrenci abonmanına yapılan yüzde 40'lık zammın geri alınarak İETT'nin sübvanse edilmesine ilişkin karar, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu tarafından yeniden görüşülmek üzere meclise sevk edildi.

İBB Meclisi AK Parti Grup Başkanvekili Mehmet Tevfik Göksu, konuyla ilgili sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Reklama 849 milyon lira ayıran İBB Başkanı, İstanbullu öğrencilerimiz için 463 milyon lira sübvanseyi çok görerek, meclisten geçirdiğimiz, 'Öğrenci abonmanlarına yapılan yüzde 40 zammın geri alınması ve İETT’nin sübvanse edilmesi' teklifimizi veto etti" dedi.

Göksu açıklamasının devamında şu ifadeleri kullandı:

CHP'li İBB Başkanı gibi siyasi şov ve popülizm yapmıyor, İSPARK çalışanı emekçilerimizin beklediği müjdeyi veriyoruz. İBB Cumhur İttifakı Grupları olarak bu yükün İstanbulluların üzerine yıkılmasına izin vermeyecek, İSPARK'ın sermaye artışı ve sübvanse kararını destekleyeceğiz.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin