İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan metro çıkışı: Artık afişe edeceğim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Halkımızın metroyla buluşmasını engelliyorlar, arkadaşlarıma söyleyeceğim üst geçitlere, duraklara yazsınlar" dedi.

Google Haberlere Abone ol
İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'ndan metro çıkışı: Artık afişe edeceğim

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, metro hatları konusunda yaptığı açıklamada, "Ben bugüne kadar yapmadım ama artık afişe edeceğim, insanların duymasını sağlayacağım" diyerek iktidarı eleştirdi.

İmamoğlu, "Arkadaşlarıma söyleyeceğim, bütün metrobüs duraklarına, üst geçitlere yazsınlar 'Ey halkımız sizin metroyla buluşmanızı engelliyorlar, sizin 300 tane yeni metrobüsle buluşmanızı engelliyorlar.' Ben bunu bugüne kadar yapmadım artık afişe edeceğim. İnsanlarımızın duymasını sağlayacağım" dedi.

'AK PARTİ İÇİNDE DE VARDIR'
İmamoğlu sözlerine şöyle devam etti: "AK Parti'nin içinde de muktedir akıl vardır. Ama İstanbul'da ama Ankara'da. Kendi ihtirasını ve koltuk menfaatlerini önde tutarak hata yapanları umarım engellerler. Çünkü bu siyasi bir kazanım değil." 

ULAŞTIRMA BAKANLIĞI YANIT VERMİŞTİ
Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü'nden (AYGM) İmamoğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın metro yatırımına onay vermemesi konusundaki açıklamalarına yönelik yanıt gelmişti. AYGM'nin Twitter hesabından yapılan paylaşımda, "Değerli İBB, 'Onaylamıyorlar' dediğiniz Beylikdüzü-Sefaköy Metrosu için yapmanız gerekenler; sondaja dayalı zemin etüt raporu, jeolojik plan ve kesit kesin projeleri, deprem etüt raporu, mimari kesin projeler, kazı, destek sistemleri ve diğer teknik projelerin hazırlanması" ifadeleri kullanılmıştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin