Hürriyet yazarı: ABD, 30 Aralık'ta İstanbul ve Ankara'da terör saldırısı istihbaratı verdi!

Reina'daki terör saldırısıyla ilgili kulis bilgilerini köşesine taşıyan Abdülkadir Selvi: "30 Aralık Cuma günü akşam 20.00 civarında Amerika menşeili ciddi bir istihbarat alındı"

Google Haberlere Abone ol
Hürriyet yazarı: ABD, 30 Aralık'ta İstanbul ve Ankara'da terör saldırısı istihbaratı verdi!

Abdülkadir SELVİ / HÜRRİYETReina’nın istihbaratı alındı mı?30 Aralık Cuma günü akşam 20.00 civarında Amerika menşeili ciddi bir istihbarat alındı.

İstihbaratta, DAEŞ’in yılbaşı gecesi Ankara’da 1, İstanbul’da ise 2-3 hedefe yönelik terör saldırısında bulunacağı bildiriliyordu. Amerika’nın verdiği istihbarat önemli ama geneldi. İstanbul’da bir mekân belirtilmiyordu. Amerikalıların daha ileri hedefleri belirledikleri, Türkiye ile ancak bu kısmı paylaştıkları kanaati oluştu. İstanbul için sağlanan istihbaratın kıymetlendirilmesi yapılsa, Reina gibi eğlence mekânlarına ilişkin bir ipucu yakalanabilir miydi?

Ankara Valisi Ercan Topaca, başkentte yılbaşına dönük önlemleri saat 15.00’te düzenlediği basın toplantısıyla açıklamıştı. Amerikan istihbaratı akşam 20.00 civarında geldi. Ankara’da 31 Aralık tarihinde düzenlenen operasyonla Sincan ve Çubuk’ta 8 DAEŞ mensubu yakalandı. İstanbul’da da sıkı önlemler alınmıştı. Reina’nın bulunduğu bölgeden 3 ayrı polis noktasından geçilerek gidiliyordu.Yazının devamı için:http://www.hurriyet.com.tr/yazarlar/abdulkadir-selvi/reinanin-istihbarati-alindi-mi-40323893


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin