Hürriyet ve Sabah arasındaki soğuk rüzgarlar devam ediyor! İki Genel Yayın Yönetmeni birbirlerini yazdı!

İki gazetenin genel yayın yönetmeni birbirleri hakkında yazılar kaleme aldı.

Google Haberlere Abone ol
Hürriyet ve Sabah arasındaki soğuk rüzgarlar devam ediyor! İki Genel Yayın Yönetmeni birbirlerini yazdı!

Sabah gazetesi dün Hürriyet'i ilk sayfasından Başbakan Erdoğan'ın Soma'da bir markette kendisini protesto eden bir vatandaşa yumruk attığı iddiaları ile ilgili haberlerinden dolayı eleştirmiş, Başkanan'a iftira atmak ve halkı kışkırtmakla suçlamıştı.Bunun üzerine Hürriyet'in Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu bir yazı kaleme alarak, Sabah'ı gündemi değiştirmeye çalışmakla suçlamış ve böyle bir tartışmanın zamanı olmadığını söylemişti.Sabah'ın Genel Yayın Yönetmeni Erdal Şafak da bugün, Enis Berberoğlu'nun bu yazısını köşesine taşıdı. Berberoğlu'da Sabah'taki gazetecilere seslenen bir yazı yazdı.Erdal Şafak'ın yazısı şu şekilde:Hürriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Enis Berberoğlu dün SABAH'ı hedef alan bir yazı yayınladı. Kendi imzasıyla. 

Bizi gündemi değiştirmeye çalışmakla suçluyor.

Soma faciasının "İlk gününde, saatlerinde kıdemli yazar ve muhabirlerini alana yollamak"la övünüyor. 

Soma'ya gönderdiği o kıdemli yazarlardan birinin bir TV programındaki korkunç ifadelerini duymuş olsa, herhalde o yazıyı kaleme almazdı.***Gelelim, Berberoğlu yönetimindeki Hürriyet'in kamuoyu nezdindeki imajına.Gezi'den 17 Aralık'a, MİT darbesinden Soma faciasına kadar şu son birkaç yılda Türkiye'de toplumsal travmalara yol açan tüm olaylarda Hürriyet marjinal grupların peşine takılmadı mı?  Sırf muhalefet olsun diye birkaç yüz, bilemedin birkaç bin tirajlı uçuk gazetelerin haberlerini mal bulmuş mağribi gibi sayfalarına taşımadı mı? Denize düşen yılana sarılır misali. 

 Enis Berberoğlu'nun yazısında kullandığı ifadeyle, "Medyanın hükümete yeminli muhalif bölümü"nün saflarında, hem de en ön saflarında yer almadı mı? Gönüllü olarak. Seve seve. Yıllardır. Erdal Şafak'ın yazısının tamamını okumak için TIKLAYINIZEnis Berberoğlu da köşesinden şunları yazdı:EY Sabah gazetesindeki meslektaşım...Orada mısın?

Lafı uzatmayacağım.

Dünkü birinci sayfana sen de şaşırdın mı?

Soma marketi sanki Soma felaketinden daha önemli...

Hayrettir, bu ne şiddet, bu ne gazap...

Başta Hürriyet, Doğan Grubu yalan yazıyormuş.

İnsaf ve vicdanı geçtik, bari aklımızla alay edilmesin.

Olan biteni, kamera görüntüleri ile milyonlar izledi.

Bir kanaat edindi.

Arbedeyi gördü, darp edilen işçiyi dinledi.

Başbakanlık korumalarının orantısız şiddetine tanık oldu.

Peki, Hürriyet ne yaptı?

“Marketteki o an” başlığını tercih etti.

Darp edildiğini iddia eden gencin ifadesini de, “Fiziki müdahale yok, arbede var” yönündeki Başbakanlık açıklamasını da, birinci sayfasında ulusal mateme saygılı ölçüyle kullandı...Enis Berberoğlu'nun yazısının tamamı için TIKLAYINIZ


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin