Hrant Dink Vakfı'na ölüm tehdidi

19 Ocak 2007’de öldürülen gazeteci Hrant Dink adına kurulan Hrant Dink Vakfı bugün, ölüm tehditleri aldıklarını duyurdu. Vakıf aldıkları ölüm tehdidiyle ilgili bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
Hrant Dink Vakfı'na ölüm tehdidi

19 Ocak 2007’de öldürülen gazeteci Hrant Dink adına kurulan Hrant Dink Vakfı bugün, ölüm tehditleri aldıklarını duyurdu. Hrant Dink'in eşi Rakel Dink ve avukatının ölümle tehdit edildiğini belirten vakıftan şu açıklamala yapıldı:

"Kamuoyunun Dikkatine

27-28 Mayıs 2020 tarihlerinde Hrant Dink Vakfı’na email yoluyla yazılı ölüm tehdidi ulaştığını kamuoyuyla paylaşmak istiyoruz. Şişli Emniyeti ve İstanbul Valiliği’ne durumu yazılı olarak bildirdik. Hrant Dink’in 19 Ocak 2007’de resmi kurumların bilgisi dahilinde, herkesin gözü önünde öldürülmesinden önce de duymaya aşina olduğumuz ve bugünlerde marifet sayarak kimi çevrelerce sıkça tekrarlanan “Bir gece ansızın gelebiliriz” sloganını da içeren tehdit, Hrant Dink Vakfı’nı “kardeş masalları” anlatmakla itham ediyor, ülkeyi terk etmemizi talep ediyor, Rakel Dink’i ve avukatımızı ölümle tehdit ediyor.

Son dönemde yükseltilmesinde sakınca görülmeyen ırkçı, ayrımcı, nefret dili ancak bu tür korkunç yaklaşımları tetikler, cesaretlendirir, azmettirir. Her vatandaşın eşit, özgür ve adil yaşamasını sağlamak için çalışmak Türkiye’de siyaset yapan tüm kesimlerin görev ve sorumluluğudur. Oluşturulan iklimin ciddiyetini vurgulamak ve tüm yetkililere sorumluluklarını hatırlatmak üzere bu talihsiz duyuruyu yapmanın da bizim görevimiz olduğu kanaatindeyiz.

2007’den sonra daha adil, özgür, eşit bir Türkiye’ye katkı sunmak için kurulan ve o günden beri çalışmalarını bu yönde sürdüren Hrant Dink Vakfı olarak; tüm farklılıkların bir arada yaşadığı, ifade özgürlüğünün sonuna kadar kullanıldığı bir ülkeye kavuşma hayaliyle, ayrımcılıkla mücadele etmeye devam edeceğimizi saygıyla duyururuz."
"

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin