Hıncal Uluç atv'yi neden RTÜK'e şikayet etti?

Sabah Gazetesi yazarı Hıncal Uluç, Beşiktaş Konyaspor maçını yayınlayan atv'yi RTÜK'e şikayet etti.

Google Haberlere Abone ol
Hıncal Uluç atv'yi neden RTÜK'e şikayet etti?

Sabah yazarı Hıncal Uluç, aynı grup içinde yayın yapan atv'ti RTÜK'e şikayet etti. Uluç, Turkcell Süper Kupa yayıncı kuruluşu olan atv'nin, Beşiktaş-Atiker Konyaspor Süper Kupa maçı sırasında sürekli reklam yayınlaması nedeniyle kanalı ve buna ses çıkarmadığını iddia ettiği RTÜK'e tepki gösterdi.Hıncal ULUÇ / SABAHBu ülkede “Vali” var mı?. Ya da RTÜK?.Lig öncesi kupa maçları izliyoruz.. Hepsinin üzerinde reklam.. Oysa RTÜK canlı yayınlar üzerinde, olay devam ederken reklam koymayı yasaklamıştı, güya..

Süper Kupa maçının daha onuncu dakikası dolmadan altı tanıtım izleyince atv'de, saymayı bıraktım.

Yani bir sezon boyu 90a'da yanımda oturup LigTV'yi nasıl eleştirdiğimi dinleyen Serkan kardeşim, yayını kendisi yapınca LigTV'den farksızlaşıyor..

Peki, halkın adam gibi maç izleme hakkını sağlamak için kurulmuş RTÜK ne yapıyor?.

Yeni sezon gene "Reklam arası maç" mı izleyeceğiz.. Yoksa adam gibi bir "Canlı Yayın Yönetmeliği"ni yeniden açıklayıp, bu defa uygulayacağınızı ilk haftadan gösterecek misiniz?.

***

Bu ülkede vatandaş Hıncal Uluç'un güven içinde maça gitme özgürlüğünü ve evinde keyifle canlı yayın izleme hakkını koruyacak, kişi, kurum yok mu?.Yazının devamını okumak için TIKLAYIN


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin