HAYRET! SERDAR TURGUT GAZETESİNİ ÖVDÜ

Kendisi de dile getiriyor ya... Gazetesini övmek Serdar Turgut´un pek huyu değildir. İşte o huy değişti. Turgut, Akşam´ı yere göğe sığdıramadı...

Google Haberlere Abone ol
HAYRET! SERDAR TURGUT GAZETESİNİ ÖVDÜ

AKŞAM tiryakilik yapıyorSon zamanlarda birçok arkadaşımdan, okuyucumdan aynı şeyi duydum.Arkadaşlarım 'seni okumak için gazeteyi aldık birkaç gün. Sonra yavaştan gazeteyi okumaya başladık, artık günde en az yarım saatimizi AKŞAM'a ayırmadığımızda bir eksiklik hissediyoruz kendimizde ' dediler bana.Okuyucularımdan da aynı sözleri duydum.Sadece beni değil başka yazar arkadaşları okumak için aldıkları gazetenin bağımlısı olduklarını anlattılar bana.Bunu son zamanlarda bana bizzat söyleyenler arasında profesörler, hocalar, bankacılar var.
* * *
Beni son derece mutlu eden ve gazetemle övünmemi sağlayan bir gelişmeydi bu.Ve açıkçası da Genel Yayın Yönetmeni Nurcan Akad'ın kısa sayılacak sürede gerçekleştirdiği büyük bir başarıydı da.Türkiye'de bazı gazetelerin sadece alışkanlık gerekçesiyle alınıp okunduğu bir ortam var.Okuma sabrı da az bu ülkede.Böylesine bir ortamda yeni okuyucuları gazeteye çekebilmek ve onları tutabilmek ve dahası her gün gazete okumak için uzunca bir süre olan 'en az yarım saat' onları tutabilmek gerçekten önemli bir başarıdır.Belki sizler farkında değilsiniz ama bu gazetenin okuyucu profili de muazzam bir hızla değişmekte.Bu gazetede genel yayın yönetmeni ve ona gazeteyi hazırlamada yardımcı olan mutfak ekibinde son zamanlarda hiçbir yazı işlerinde göremediğim bir heyecan var.Bu ekibin gazeteyi hazırlarken kafalarının arkasında bin bir tilki yok, nasıl manşet atsam da memleket idare etmeye kalkışsam diye abuk gayretleri de yok, sadece haberi düşünüyorlar.Bu son derece basit gibi gözüken tavır bile Türkiye şartlarında devrimci sayılabilecek bir yeniliktir.Dolayısıyla da eğer dikkatle okursanız gazetenin verdiği haberlerde önyargının olmadığını, gerçek bilginin var olduğunu siz de göreceksiniz.
* * *
Ben kendi çalıştığım gazeteyi övmek gibi bir adete sahip değilim.Hatta meslek yaşamıma bakarsanız bunun tam da tersi durumların söz konusu olduğunu rahatlıkla görebilirsiniz.Ama gözümüm önünde yaşayan ve her gün AKŞAM' ın sayfalarında tekrar ispat edilen güzel bir gelişme yaşanırken sırf kendi çalıştığım gazeteyi övmem şık olmayabilir diye bunu da yapmaktan vazgeçmem.Bu gazeteye ilk başladığım günlerde SHOW TV'de verdiğim bir mülakatta 'Ben AKŞAM' ın 21'inci yüzyılın Türk basınında yükselen yıldızı olacağına inanıyorum' demiştim.Açıkça söylemek gerekirse o gün bu lafı ederken bir tek arkadaşım Nurcan Akad'ın bilgi ve becerisine duyduğum inanç dayanağımdı.Bugün geldiğim noktada, gazetenin kadrolarını tanıdıkça, haberlerini dikkatle okuyunca o inancım artık tamamen sarsılmaz hale geldi. Şimdi artık kurum olarak bu gazeteye inanıyorum.Biz bu gazeteyi çok daha iyi yapmak için hep birlikte kolları sıvamış durumdayız.Okuyuculardan ricam bizim gazetemizi her gün biraz daha dikkatli ve zaman ayırarak okumaları.O zaman göreceksiniz ki biz farklıyız ve daha da farklı olacağız.Bize inanın.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin