Hangi işadamı Cumhuriyet gazetesinin yönetimine yeşil ışık yaktı?

Sürpriz bir isim gazetenin yönetimine girebileceğini belirtti.

Google Haberlere Abone ol
Hangi işadamı Cumhuriyet gazetesinin yönetimine yeşil ışık yaktı?

Hürriyet yazarı Vahap Munyar, bugünkü köşesinde işadamı Ethem Sancak'ın Cumhuriyet gazetesinin yönetimine girebileceğini belirttiğini yazdı.Munyar'ın yazısı şu şekilde:"Cumhuriyet gazetesinin yönetimine girebilirimBAŞBAKAN Tayyip Erdoğan’ın Pakistan gezisine katılan işadamları uçakta ve görüşme aralarında kendi aralarında renkli sohbetler yaptı.

Seyahate iş dünyasından Mehmet Büyükekşi, İbrahim Çağlar, İbrahim Burkay, Ahmet Akbalık, Latif Aral Aliş, Murat Akyüz, Rıza Nur Meral, Nail Olpak, Nezih Barut, Hamdi Akın, Ahmet Albayrak, Tayfun Demirören, Bülent Eczacıbaşı, Hüsnü Özyeğin, Zeynel Abidin Erdem, Ethem Sancak, Ali Kibar, Levent Çakıroğlu, Nihat Özdemir, Mehmet Ali Neyzi, Fuat Tosyalı ve Mehmet Ali Yalçındağ katıldı.

Akşam gazetesi ve Skytürk’ü alan Ethem Sancak, sohbetlerde medya patronluğuna döndüğü üzerinde durdu:Artık Cumhuriyet gazetesinin yönetim kuruluna da girebilirim.

O nereden çıktı?Çukurova Grubu’nun Cumhuriyet gazetesinde hissesi vardı. Akşam-Skytürk’le birlikte o hisseler de bana geçti. Cumhuriyet gazetesine yönetim kurulu toplantılarına katılmak istediğimi bildirdim."Köşe yazısının tamamını okumak için tıklayınız. 


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin