Halk TV'ye flaş transfer! Hangi ödüllü muhabir kadroya katıldı?

Uzun yıllar Doğan Haber Ajansı'nda muhabirlik yapan ve ajansın Demirören'e satılmasıyla görevinden istifa eden tecrübeli gazetecinin yeni adresi Halk TV oldu...

Google Haberlere Abone ol
Halk TV'ye flaş transfer! Hangi ödüllü muhabir kadroya katıldı?

21 yıl boyunca Doğan Haber Ajansı'nda başarılı haberlere imza atan ve ajansın Demirören'e satılmasıyla görevinden istifa eden deneyimli muhabir Ferit Demir'in yeni adresi Halk TV oldu.

Demir, bugünden itibaren kanalda Tunceli muhabirliğinin yanı sıra, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgesindeki haberlerin takibini üstelenecek.

Ferit Demir, kişisel sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda şu ifadeleri kullandı:

"Haber heyecanından bir süredir uzaktım.. Bölgede de haber sessizliği yaşanıyordu.. Gerçekleri ve doğruları yazmanın zamanı geçmesin istedim. Artık haber sahasındayım. Halkın ve gerçeklerin kanalı @halktvcomtr için Tunceli'den ve bölgeden haberler yapacağım..."

Uzun yıllar Tunceli'den ve Doğu ile Güneydoğu Anadolu  bölgesinde Doğan Haber Ajansı için önemli haberlere imza atan Ferit Demir, Doğan Haber Ajansının isminin Demirören Haber Ajansı olmasından sonra yeni gelen yönetimin kendisine uyguladığı mobbing ve sansüre karşı kurum ile anlaşmazlığa girmiş ve geçtiğimiz eylül ayı içinde Demirören Haber Ajansı'ndan istifa etmişti.

Demir, Çağdaş Gazeteciler Derneği Uğur Mumcu Araştırmacı Gazetecilik Ödülü, Rafet Genç Haber Ödülü, Yılın Haber Ödülü ile Cem Emir, Sabahattin Yılmaz Haber Ödülleri'nin sahibi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin