Halk TV'nin gerçek sahibi Abdullah Gül mü? Nihat Genç'in Halk TV ile ilgili bomba iddiasına Cafer Mahiroğlu'ndan anında cevap geldi

Cafer Mahiroğlu'nun sahibi olduğu Halk TV ile ilgili bomba bir iddia gazeteci Nihat Genç'ten geldi. Nihat Genç, Halk TV'nin gerçek sahibinin eski Cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğunu ileri sürdü, kanalın sahibi Cafer Mahiroğlu'ndan anında cevap geldi.

Google Haberlere Abone ol
Halk TV'nin gerçek sahibi Abdullah Gül mü? Nihat Genç'in Halk TV ile ilgili bomba iddiasına Cafer Mahiroğlu'ndan anında cevap geldi

Halk TV ile ilgili son zamanlarda gündeme gelen iddiaların ardından, Veryansın TV yazarı Nihat Genç de çok konuşulacak bir iddia ortaya attı.

Genç, Halk TV'nin gizli sahibinin eski cumhurbaşkanı Abdullah Gül olduğu öne sürdü. 

Gerçek Gündem, HalkTV'nin sahibi Cafer Mahiroğlu'na Abdullah Gül iddialarını sordu.

Mahiroğlu "Daha önce 10 kez yapılmış haberler. Böyle saçma iddialara cevap vermedim, vermeyeceğim de" diyerek iddiaları yanıtsız bıraktı.

ANKARA'DA DARALMA

Öte yandan sosyal medyada yayılan bir başka iddia da Halk TV'nin Ankara'da daralmaya gideceği yönünde oldu. İddialara göre "Halk TV maliyetleri kısmak için Ankara’da daralmaya gidiyor. Stüdyo, konuk ağırlama gibi kalemler artık olmayacak. Ankara bürosu bundan sonra yalnızca haber merkezi olacak." 

İstanbul'da ise herhangi bir değişiklik beklenmiyor.

 PROGRAMLAR SONLANDIRILDI

Halk TV’de Fatih Ertürk’ün sunduğu hafta içi yayımlanan ‘Günün Raporu’ ve hafta sonu ekrana gelen ‘Türkiye Nereye’ programlarına son verilirken, ayrıca Savaş Kerimoğlu’nun hazırlayıp sunduğu ‘Günaydın Türkiye’ programı için de bitirilme kararı verildi.

ANKARA HABER MÜDÜRÜNÜN İSTİFASI

Halk TV Ankara Haber Müdürü Umut Yertutan iki gün önce sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla ‘Halk TV benim için bitti’ diyerek istifasını duyurmuştu.

 Halk TV Ankara personeline şu tebligat yollandı:

HalkTV kaynaklarından edinilen bilgiye göre Ankara büronun hazırladığı 2 program artık İstanbul’dan devam edecek. Bu sebeple program ekibinde değişiklik olabileceği ancak çalışanlara İstanbul daveti gittiği belirtiliyor. Ayrıca İstanbul’a gelmeyi kabul eden ekip üyelerine bazı maddi desteklerin yapılacağı da açıklanmış. İstanbul teklifini reddedenlere ise hakları ve yasal alacakları ödenerek yolların ayrılacağı bildirilmiş. Bu programlar dışında görev alanlarla  Halk Tv Ankara büro çalışmaya devam ediyor. 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin