Halk TV'de deprem! Kanalın tepe ismi veda etti...

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın yönettiği Halk TV, geçtiğimiz yıl Aralık ayında İngiltere'de yaşayan tekstilci Cafer Mahiroğlu'na satılmış, istifa eden genel yayın yönetmeni Serhan Asker'in yerine ise bu göreve Sedat Bozkurt getirilmişti.

Google Haberlere Abone ol
Halk TV'de deprem! Kanalın tepe ismi veda etti...

Deniz Baykal'ın kızı Aslı Baykal'ın yönettiği Halk TV, geçtiğimiz yıl Aralık ayında İngiltere'de yaşayan iş insanı Cafer Mahiroğlu tarafından satın alınmış, istifa eden genel yayın yönetmeni Serhan Asker'in yerine ise bu göreve Sedat Bozkurt getirilmişti.

Bozkurt’un, Mahiroğlu’nun kardeşi ile birtakım problemler yaşadığını ve Halk TV ile ayrılık noktasına geldiği iddia edilmişti.

Bunun üzerine gazeteci Talat Atilla’ya açıklama yapan Sedat Bozkurt, “26 Ocak’ta küçük bir operasyon geçirdim, 31 Ocak tarihinde de Halk TV ile ilgili kararımı kanalın yeni sahibine bildirdim. Fiilen Halk TV ile ilişkimi 26 Ocak’ta, resmen raporumun bittiği gün bitirdim" ifadelerini kullandı.

Bozkurt, bu kararı neden açıklamadığı sorusuna ise “Kanalın sahibi Cafer Bey'in ricası üzerine de bunu açıklamadım. Halk TV ile herhangi bir ilişkim 2,5 aydır söz konusu değil. Yeni sahibi ile çalışanlara başarılar dilerim..." yanıtını verdi.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin