Haftalık sinema gazetesi 1989’un ilk sayısı yayınlandı!

Tüm dünyayı etkisi altına alan Coronavirus salgını sebebiyle faaliyetlerine ara veren Beyoğlu Sineması’nın, sinemaseverlerin desteğini beklediği projesi 1989’un ilk sayısı bugün yayınlandı.

Google Haberlere Abone ol
Haftalık sinema gazetesi 1989’un ilk sayısı yayınlandı!

Beyoğlu Sineması tarafından dijital olarak paylaşılacağı açıklanan sinema gazetesi 1989’un ilk sayısı bugün abonelerinin mail adresine gönderildi.

Sinema yönetimi tarafından, "Sinemanın kuruluş yılını temsilen '1989' adını verdiğimiz ve haftalık sinema gazetesi olarak tasarladığımız bu bültenle hem bütün dünyayı etkileyen salgın günlerinde sektörün kaydını tutmayı hem de farklı bir mecradan sinema kültürünün parçası olmaya devam etmeyi amaçladık" sözleriyle açıklanan 1989’un ilk sayısı içeriğiyle de dikkat çekiyor.

İlk sayıda, sinemanın işletmecisi Utku Ögetürk’ün süreci kaleme aldığı Müdüriyetten, gazetenin editörleri tarafından hazırlanan Alternatif Sinema Gündemi ve Dünya Sinemaları gibi bölümlerin yanı sıra konuk yazarların yer aldığı köşeler bulunuyor.

'Film Neden Sinemada İzlenmeli' sorusunu Şenay Aydemir cevaplıyor, 'Sonunu Değiştirmek İstediğim Film' köşesinde Kaan Karsan kendi tercihini paylaşıyor, senarist Uygar Şirin ise sinemaya bakışını değiştiren 10 filmi açıklıyor.

1989’la ilgili detaylı bilgi için TIKLAYIN

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin