Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy THY uçağına alınmayınca tepki gösterdi! THY'den yalanlama geldi!

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, uçak bileti almasına ve uçuş saatinden 45 dakika önce havaalanında olmasına rağmen uçağa alınmamasına tepki gösterdi. Sorumsuzluk olarak nitelendirdiği olayı sosyal medyadan paylaştı. THY Basın Müşaviri Yahya Üstün ise Mehmet Akif Ersoy’un uçuşa geç kaldığını iddia etti.

Google Haberlere Abone ol
Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy THY uçağına alınmayınca tepki gösterdi! THY'den yalanlama geldi!

Habertürk sunucusu Mehmet Akif Ersoy, sosyal medyada yaptığı paylaşımda uçak bileti almasına ve uçuş saatinden 45 dakika önce havaalanında olmasına rağmen uçağa alınmamasına tepki gösterdi.

THY’de yaşananları ‘sorumsuzluk’ olarak tarif eden Mehmet Akif Ersoy,  "THY bu aralar sürekli fazla bilet satışı yapıyor. Tamam, gayet tabii bir durum. Ben havaalanına mesela 45 dakika kala geldim. Check in yapmama hiçbir şekilde izin verilmedi sistem üzerinden, kontrole geldiğimde de uçak dolu olduğu için beni almadılar. 

Almadıkları gibi ‘Çözüm ne’ diye sorduğumda da ‘Check in yapmadığınız için (uçağa alamıyoruz)’ dediler. Bana ‘Bir sonraki uçağa tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler.

Yani ben bilet satın alıp zamanında gelmeme rağmen uçağa binemiyorum. ‘Bir sonraki uçağa binebilir miyim’ diye sorduğumda da ‘Hayır, sizi bir sonraki uçağa da alamıyoruz; tekrar bilet almanız gerekiyor’ dediler. İnanılmaz bir sorumsuzluk bu arada." 

Ersoy, devamında da THY’yi Twitter’dan etiketleyerek, “İstanbul’a dönmek durumunda olduğum için, ‘Fazla bilet sattıkları uçağa binemediğimden’ bir sonraki uçuşa fark ödeyerek yeniden bilet aldım. Türk Hava Yolları uygulamanız artık bu şekildeyse bilmek isteriz. Değilse, yaşadığımız durum nedir?” dedi. 

THY Basın Müşaviri Yahya Üstün de konuya ilişkin jet bir açıklamayı sosyal medya üzerinden yaptı.

 

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin