Gülşen sahnelere geri dönüyor. Ev hapsi de kaldırılan Gülşen şarkı söylemeye devem edecek

Ev hapsi kararı kaldırılan Gülşen Çolakoğlu’nun konser vermesi için de bir engel kalmadı. Ünlü şarkıcı daha önce yapılan anlaşmalar gereği eylül ayında İstanbul’da üç, Gaziantep’te ise bir konser için sahneye çıkacak. Ünlü şarkıcı, ilk konserini Kartal'da verecek

Google Haberlere Abone ol
Gülşen sahnelere geri dönüyor. Ev hapsi de kaldırılan Gülşen şarkı söylemeye devem edecek

Ev hapsi kararı 12 Eylül’de kaldırılan Gülşen Çolakoğlu’nun konser vermesi için de bir engel kalmadı. Ünlü şarkıcı daha önce yapılan anlaşmalar gereği eylül ayında İstanbul’da üç, Gaziantep’te ise bir konser için sahneye çıkacak. Ünlü şarkıcı, ilk konserini Kartal'da verecek.

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca hakkında TCK'nin 216. maddesi kapsamında "halkı kin ve düşmanlığa tahrik veya aşağılama" suçundan başlatılan soruşturma doğrultusunda şarkıcı Gülşen Bayraktar Çolakoğlu, 25 Ağustos’ta tutuklanmıştı.

Avukatı Emek Emre’nin itirazını değerlendiren nöbetçi İstanbul 27. Asliye Ceza Mahkemesi, Çolakoğlu’nun 29 Ağustos’ta "konutu terk etmeme" şartıyla tahliyesine karar vermişti. Emre’nin 6 Eylül’deki itirazı üzerine İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi’nin verdiği kararla Gülşen Bayraktar Çolakoğlu’nun ev hapsini 12 Eylül’de kaldırıldı.

Tahliyesinin ardından yurt dışına çıkma yasağı konan Gülşen Çolakoğlu’nun avukatı Emre, bu karara da itiraz ettiklerini belirtti.

Emre, “Ev hapsi de bir infaz kararıdır. Çünkü ev hapsi kişinin hürriyetini bağlar. Bu nedenle ev hapsi kararının kaldırılması için 6 Eylül’de dilekçemizi verdik. Gülşen Hanım, tutuklanmadan önce şöyle dedi; ‘Ben suç işlemedim. Bana ihtiyacınız olduğu an gelirim. Bana ihtiyacı olan bir çocuğum var.’ Gülşen Hanım’ın delil karartma veya kaçma olasılığı söz konusu değil. Bu nedenle yurt dışına çıkma yasağının da kaldırılmasını talep ettik” ifadesini kullandı.

Gülşen Çolakoğlu’nun yargılanmasına 21 Ekim’de başlanacak.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin