Gülerce'den ağır suçlamalar: Fatih Portakal yetmez

Bir dönem FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Hüseyin Gülerce, Fox Ana Haber Achorman'i Fatih Portakal hakkında ağır suçlamalarda bulundu. Gülerce, Fatih Portakal'ı ajanlıkla suçladı.

Google Haberlere Abone ol
Gülerce'den ağır suçlamalar: Fatih Portakal yetmez

Bir dönem FETÖ'ye yakınlığıyla bilinen Hüseyin Gülerce, Fox TV'ye verilen yayın durdurma cezasını Star'daki köşesine taşıdı.

Fatih Portakal'ın eleştirileri nedeniyle verilen 3 kez yayın durdurma cezası için Gülerce, "Portakal yetmez, FOX'un lisansı iptal edilmeli" dedi.

Fatih Portakal'ı 'tetikçilik'le suçlayan Gülerce'nin o yazısı şöyle:

Portakal yetmez, FOX'un lisansı iptal edilmeli

Fatih Portakal, FOX TV’de gazeteciliği tetikçilik olarak kullanan bir etki ajanıdır.

Haber sunuyormuş gibi yapıp psikolojik harbin bütün usullerini kullanmakta ve düşmanın beşinci kolunun yapacağı her melaneti işlemektedir.

Kendisine bugüne kadar müsamaha, evet müsamaha gösterilmesi milletimizi derinden üzmüş ve yaralamıştır. İnsanımız; bu şahsın gazetecilik kisvesi altında aklımızla alay eden, sinirlerimizi geren üslup, duruş ve kin/nefret söyleminden “yeter ama” diyecek kadar bizar olmuştur.

RTÜK’ün dünkü kararı milletimizin hissiyatını bir nebze yatıştırsa da, yargının konuyu görmezden gelmesi düşünülemez.

Çünkü kararın gerekçesinde, Fatih Portakal’ın, salgın hastalığa ilişkin pek çok tedbir alınmasına rağmen, devlet yöneticilerini haksızca hedef aldığına, toplumu kin ve düşmanlığa sevk ettiğine hükmedilmiştir. Portakal’ın ifadelerinin, halkın birlik ve beraberliğinin sağlanmasına zarar verici nitelikte olduğu kanaatine varılmıştır.

Toplumu kin ve düşmanlığa sevk etmek suçtur. Bunun medya eliyle yapılması daha büyük bir suçtur.

Biliyoruz, bugün CHP başta muhalefetin alayı, Fatih Portakal’ı savunacaktır. Gazeteciliğin baskı altına alındığı dillendirilecektir.

Biz bu cephenin 15 Temmuz ihanetinden beri aynı nakaratı söylediğini biliyoruz…

Başta Almanya, Avrupa’da hükümetler ve Batı medyası; Gezi olaylarından sonra düğmeye bastılar, “Türkiye diktatörlüğe kayıyor, Erdoğan tek adam oldu” diye tepinip duruyorlar. CHP, HDP, İP, SP ve şimdi de yeni kurulanlar, malum medya ile birlikte muhalefet değil, Erdoğan üzerinden Türkiye düşmanlığı yapıyorlar.

Bundan böyle Portakal’a da asla müsamaha gösterilmemelidir

Kanununa göre RTÜK, FOX TV’nin aynı ihlali tekrarlaması halinde yayın lisansının iptaline karar verilebiliyor.

Evet, bu ABD menşeli kanalın lisansı iptal edilmelidir.

Bakınız aşağıdaki değerlendirmeyi, bu haftaki Kabine toplantısından sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptı:

Salgın önlemlerini bahane eden kimi medya kuruluşları, haberleri ve köşe yazarlarıyla, hep yaptıkları gibi kendi ülkelerine karşı adeta savaş açtığını görüyoruz.

Ülkemizin bu kritik dönemindeki mücadelesine katkı sağlamak yerine hepsi de yalan veya yanlış bilgilerle sürekli kin kusmak, virüsten daha tehlikeli bir hastalığın işaretidir. Şeffaflığı bozmaya çalışanların amacı, özellikle de bu amacın, gerçeği aramak değil, bozgunculuk yapmaktır. Her gün karanlık ve kirli zihniyetlerinin ürünü yayınlarla milletimizin kafasını bulandırmaya, gönlünü karartmaya çalışan bu tür hezeyanlara, emin olunuz, başka ülkelerde bir gün bile izin vermezler.

Yazının tamamını okumak için tıklayınız.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin