Gökhan Türkmen: Süslü bir erkeğim

Sunucu Emre Saygı’nın hazırlayıp sunduğu interaktif talk show programı 'Hadi Be’ye, ünlü şarkıcı Gökhan Türkmen konuk oldu.

Google Haberlere Abone ol
Gökhan Türkmen: Süslü bir erkeğim

‘Hadi Be’ programında Emre Saygı'nın sorularını yanıtlayan Gökhan Türkmen, “Virgül” adlı Maxi Single projesinin  ‘İhtimaller Perisi’ klibi başta olmak üzere, kendisine dair bilinmeyen yönlerine anlattı.Süslü bir erkeğimEmre Saygı’nın “Süslü bir erkek misin?”sorusuna Gökhan Türkmen’in: 'Süslüyüm, süslü derken çok dikkat ederim. Küçüklüğümden beri öyleyim. Eskiden ablam çok yönlendirirdi, ondan böyle çok öğrenmişimdir. Ama genel karakter olarak titizliğim, temizliğin falan filan hep vardır. O yüzden de kılığıma kıyafetimin ütülü olmasına, renk uyumu olmasına çok  dikkat ederim.Kafama çok fazla takmam Röportajın “Doğru/Yanlış” bölümünde “Yapılan kötü eleştirilere günlük takar ve günlük hayatımda etkilenirim?” sorusuna Türkmen “Yanlış” cevabını kaldırarak açıklamalarda bulundu: Olduğu da oluyor, olmadığı da oluyor. Ama çok aşırı takmıyorum. Karşı tarafa çok üzülüyorum böyle durumlarda. Genel olarak empati biraz fazla yaptığımdan dolayı, karşı tarafın bu hayat içerisinde niye bu kadar manasızca bu şeylere takıldığını veya nasıl takılabildiğini yada bunlara takılıyorsa hayatı nasıl yaşayabildiğini düşünüp onun için üzülüp, ona cevap veriyorum. Güzel cevaplar veriyorum hiç bir eleştiriye kötü cevap vermedim. Bazen hafif böyle iğneleyicide söyleyebiliyorum, genelde benim cevaplarım komik olur. Şarküteri açmak istiyorumGökhan Türkmen daha önce yaptığı “Hayallerimden biri şarküteri açmak” açıklaması hakkında: 'İthal ürünlerin, fındık, fıstık, badem ezmesi filan gibi değişik ürünlerin olduğu, heryerde olmayan ürünlerin olduğu bir şarküteri açmak istiyorum. İleride kırsal bir yere yerleşirsem böyle güzel bir çiftlik evimin olduğu ilin-ilçenin merkezinde de öyle bir dükkanım kesin olur. Yumurtasını peynirini meyvesini filan kendim yetiştiririm.Popüler kültüre hizmet etmiyorumRöportajın “Doğru/Yanlış” kısmında “Diğer pop sanatçılarından farklı bir tarzım olduğunu düşünüyorum” sorusuna ünlü şarkıcı “Doğru” cevabını verirken 'Yaptığım şarkıların formu gereği pop sanatçısıyım. Yoksa popüler kültüre hizmet eden bir pop sanatçısı değilim. Şuan yaptığım şarkılar şuan ki popüler kültüre yada pop müziği şarkılarına ayak uydurduğu için.Kendimle dalga geçmeyi çok seviyorum Türkmen, instagram paylaşımlarıyla alakalı olarak: 'Kendimle dalga geçmeyi çok seviyorum, niye böyle sürekli artist artist pozlar çektirip koyayım ki, zaten görüyorlar düzgün bir şekilde burası da instagram dalga geçilecek bir yer.

Öyle bir yeteneğim yokSon klibi 'İhtimaller Perisi'ni müzikseverlerin beğenisine sunan Gökhan Türkmen, Saygı’nın “Konsere çıkıp seyirciden refleks efekt alamadığın durumlar oldu mu? Onun bir triği var mı?” sorusuna: 'Benim için yok. Onu tersine çeviren vardır mutlaka, o profesyonelliktir belki bir yetenektir bilmiyorum ama bende öyle bir yetenek yok. O an enerjiyi alamadıysam enerji almak için insanları böyle dürtükleyip yada bir şeyler söyleyip, bir şeyler anlatıp enerji alma durumum yok açıkçası. Bence sahneye enerji veren seyircidir. Zaten sanatçının gelen insanlara enerji verme gibi bir rolü olmaması lazım, o enerjiyi verecek olan seyircidir. Seyirci o enerjiyi verirse, şarkıcıda o enerjiyle çok daha güzel sahne geçirir. Ben şarkı söylemeye gidiyorum oraya dinlemeye gelen karşıdaki yani ben her zamanki işimi yapıyorum orada.Tahammül seviyem daha yükseldiBaşarılı şarkıcı Türkmen babalık deneyimleri hakkında özel açıklamalarda bulundu: '4 yıllık bir babayım. Tahammülüm seviyem daha yükseldi. Gerçi insanının çocuğuna tahammülünün olması dünyanın en doğal şeyi herhalde, çünkü kendine tahammülün varsa çocuğuna da tahammülün olması gerek. Daha sakin bir adam olmuş olabilirim. Hayatın hala tadını çıkarmaya çalışan bir babayım. Baba oldum artık buda yapılmaz dediğim bir şey yok. Hatta onlarla beraber elimden geldiği kadar yaşamadığım şeyleri ailemle beraber yaşamayı tercih ediyorum. Erken baba olma isteğimin sebebi de buydu.Gerçek bir rock albümü yapmak istiyorumGökhan Türkmen 2019’da gerçekleştirmek istediği farklı projesini açıkladı: 'Gerçek bir rock albümü yapmak istiyorum. Gökhan Türkmen’in yeni albümü rock tarzında olsun. Tam bir rocknroll albümü. Daha tansiyonlu şarkılar olsun böyle ticari bir kaygısı olmadan kendi içimden geldiği gibi bestelerin olduğu içinde arabesk barındırmayan bir albüm. Kafamda Anadolu rock tarzına kaymadan gerçekte dünyada nasıl yapılıyorsa o şekilde yapmak istediğim bir rock albümü var.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin