Gezi Parkı eylemlerine katılan ünlü oyuncu, işinden oldu!

Gezi Parkı direnişinin dikkat çeken isimlerinden Sarp Levendoğlu, eyleme destek veren sanatçıların fişlendiği iddiasını değerlendirdi.

Google Haberlere Abone ol
Gezi Parkı eylemlerine katılan ünlü oyuncu, işinden oldu!

“Reklam filmi yönetecektim, şimdi beni istemiyorlar. İşimizi yapamaz hale geldik” diyen oyuncu, yeni film projesi “İmam Bayıldı”yı da anlattı. İşte oyuncunun açıklamalar:Son olarak “Sakarya Fırat” dizisinde rol almıştınız. Yaz sezonu için projeleriniz var mı?- Bir tane film projesi var, henüz netleşmedi. Birkaç tane de dizi görüşmesi var ama benim şu ana kadar içime sinen bir şey olmadı. Yönetmenliğini yapacağım reklam filmi vardı bir de, şimdi bana çektirmek istemiyorlar.Neden? 

- “Başka bir ideolojiye sahip olduğunuz için size yaptırmak istemiyoruz” dediler. Üç reklam filmini Mustafa Altıoklar çekecekti, dokuzunu da ben. İkimizle de çalışmak istemiyorlar şimdi. “Siyasi görüşlerimiz uyuşmadığı için size çektirmek istemiyoruz” dendi. İşte böyle baskılar yapılıyor.Gezi Parkı eylemine destek veren oyunculara fişleme yapılacağı iddia edilmişti... 

- Kesin bir şey yok ama maalesef herkese bir şekilde bir şeyler yapılabilir. Çünkü özgür fikirleri olan kişilere tahammül yok.Eylemi 80 öncesine benzetenler oldu, sizce benzer yanları var mı?- Hiç alakası yok. 80 öncesinde belli ideolojiler, belli gruplar, örgütler vardı. Bu olaylar ise tamamen 23 tane çocuğun Twitter’dan “Buradaki ağaçları kesiyorlar” demesi üzerine sağduyulu insanların oraya gitmesiyle alakalı.Orada ağaç ve doğa için, özgürlükleri için direnen insanların yanı sıra eylemi kötüye kullanmak isteyenlerin de olduğu iddia edildi. Sizin gözleminiz var mı bunlara dair?

- Evet, bu durumu kullanmak isteyen, başka yerlere çekmek isteyen marjinal gruplar oldu. Ama bunun çığırından çıkmasına da izin verildi.Olayların bu denli büyümesi engellenebilir miydi yani? 

- Özür dilenebilirdi. Özür dilenmesi beklediğim bir şey değildi ama yapılması gereken bir şeydi. “Bir daha değerlendireceğiz” denseydi, ne bu ülkenin polisine, ne kamu malına ne de oradaki gencecik insanlara zarar gelirdi. Annelerin gözyaşları akmazdı.Orada ağaç ve doğa için, özgürlükleri için direnen insanların yanı sıra eylemi kötüye kullanmak isteyenlerin de olduğu iddia edildi. Sizin gözleminiz var mı bunlara dair?

- Evet, bu durumu kullanmak isteyen, başka yerlere çekmek isteyen marjinal gruplar oldu. Ama bunun çığırından çıkmasına da izin verildi.Röportajın tamamını okumak için tıklayın.


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin