'Geber' yorumunun ardından görevden alındı

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın sosyal medyadaki 'geber' yorumu için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bir açıklama yaptı.

Google Haberlere Abone ol
'Geber' yorumunun ardından görevden alındı

Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay'ın sosyal medyadaki 'geber' yorumu için Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı harekete geçti.

Coronavirüs nedeniyle "Çocuklarımız aç, nasıl evde kalalım? Şimdi ben dilenmekten çöpten yiyecek toplamaktan geliyorum" diyen bir vatandaşın videosunu "Geber" mesajıyla paylaşan Aile ve Sosyal Politikalar İstanbul İl Müdür Yardımcısı Nail Noğay görevden alındı ve hakkında soruşturma başlatıldı.

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı konuyla ilgili olarak şu açıklamayı yaptı:

"Bakanlığımıza bağlı çalışan bir İl Müdür Yardımcısı'nın sosyal medyada gündeme gelen çirkin paylaşımı toplumumuzun tepkisini çekmiştir.

Birlik ve beraberlik ruhumuzu yaralayıcı bir dil ve üslup devletimizin hiçbir kademesinde asla kabul edilemez. Anne ve yavrularımız ziyaret edilerek ihtiyaçları karşılanacak ve bakanlığımız hizmet modellerinden faydalandırılacaktır. Bilinmelidir ki Türkiye Cumhuriyeti'nin olduğu yerde kimse sahipsiz ve yalnız değildir.

Biz; Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak tüm vatandaşlarımızın huzur, barış ve refah içerisinde birlikte yaşaması için canla başla çalışmaya devam ederek bu tür davranışlara asla izin vermeyeceğiz.

Söz konusu şahıs olayın hemen akabinde görevden alınmış ve hakkında soruşturma başlatılmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin