Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar

Gaziantep'te darp sonucu öldüğü değerlendirilen 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni bir işletmedeki derin dondurucuda bulundu. Olayla ilgili konuşan Lina'nın babaannesi Sevim Erbay, "Çocuğun nasıl olduğunu bir görebilseniz dünya ayağa kalkar." dedi. Soruşturma kapsamında gözaltına alınan 3 kişiden ikisi çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı da vahşetle ilgili yayın yasağı talebinde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar

Melisa İlhan(32), 3 aydır kayıp olan 2 kızını aramak için televizyon programına katıldı. Melisa İlhan, eşi Abdurrahman Erbay’dan boşandıktan sonra, arkadaşı Muhabbet Toz ve sevgilisi Mehmet Aksu ile yaşamaya başladığını, bu kişilerin kendisine fuhuş yaptırmak için kızlarını alıkoyduğunu iddia etti.

Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar

Bu sırada canlı yayına telefonla katılan Kiraz Alkurt, Melisa’nın küçük kızı Naime’nin (1,5) kendisine bırakıldığını ve bakıcılık yaptığını söyledi.

Naime’nin yaşadığını öğrenen ekipler, Kiraz Alkurt’un evine giderek Naime’yi aldı. Kiraz Alkurt, gözaltına alınıp emniyete götürüldü, Naime de Aile ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğü ekipleri tarafından korumaya alındı.

Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar - Resim : 2

DERİN DONDURUCUDA BULUNDU

Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri, haber alınamayan Lina Nazlı Erbay için soruşturmayı derinleştirdi. Mehmet Aksu ve Muhabbet Toz’un gidebileceği yerlere baskın yapan ekipler, son olarak Seyrantepe Mahallesi’ndeki giyim mağazasına operasyon düzenledi.

Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar - Resim : 3

Operasyonda aranan mağazanın mutfak bölümünde kilitli derin dondurucu açıldı. Ekipler, poşet ve bez içinde sarılı olan çocuğun cansız bedenine ulaştı. Sağlık ekibinin kontrolünde cesedin uzun süredir orada kaldığı tahmin edilen Lina Nazlı’ya ait olduğu tespit edildi. Darbedilerek öldürüldükten sonra derin dondurucuda saklanan çocuğun cesedi Adli Tıp Kurumu’nun morguna kaldırıldı.

ZIRHLI ARAÇLA GETİRİLDİLER

Lina Nazlı Erbay’ın darbedilip derin dondurucuya saklanması şüphesiyle Mehmet Aksu, Muhabbet Toz ve Kiraz Alkurt, emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildi. Polis, olası durumlar için adliye önünde geniş güvenlik önlemleri aldı, 3 şüpheli zırhlı araçla adliyeye getirildi.

‘VÜCUDUNDA SİGARA SÖNDÜRÜP, BOYNUNU KIRMIŞLAR’

Cenazesi dün gece saatlerinde Gaziantep Adli Tıp Kurumu’na kaldırılan çocuğun otopsi işlemleri tamamlandı. Burada bulunan çocuğun babaannesi Sevim Erbay, gazetecilere, çocuğun vücudunda işkence izlerinin bulunduğunu belirtti.

“Çocuğun nasıl olduğunu bir görebilseniz dünya ayağa kalkar.” diyen Erbay, torununun işkence edilip öldürüldüğünü söyledi.

Gaziantep'teki vahşette babaanne Sevim Erbay konuştu. 3 yaşındaki Lina Nazlı Erba'nın cansız bedeni derin dondurucuda bulunmuştu. 3 yaşındaki Lina'nın vücudunda sigara söndürüp boynunu kırmışlar - Resim : 4

Torununun ölümüne sebep olanların en ağır cezayla yargılanması gerektiğini anlatan Erbay, “Çocuğumun bütün vücudunda sigara izleri var. Vücudunun her yeri yanmış. Çocuğum şişmiş, boynunu kırmışlar. 10 aydır bana göstermediler çocuğumu. Çocuğumun cesedi 2 aydan fazladır o derin dondurucuda duruyormuş. Darbetmişler. Sigara basmışlar vücuduna. O çocuk aç olarak ölmüş. Annesi, Gamze, Kiraz, Mehmet hepsi bu işin içerisinde” diye konuştu.

Öte yandan Lina Nazlı Erbay’ın cansız bedeninin yarın anne ve babasına teslim edileceği bildirildi.

BAKANLIKTAN, YAYIN YASAĞI BAŞVURUSU

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı'nca, 3 yaşındaki Lina Nazlı Erbay'ın öldürülüp derin dondurucuda saklanmasıyla ilgili haberlere erişim engeli ve yayın yasağı uygulanması için başvuru yapıldığı açıklandı.

Lina'nın kardeşi C.N.E.'nin koruma altına alındığı anımsatılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Olayın öğrenilmesinin ardından Bakanlığımızca ivedilikle ilgili kurumlarla iletişime geçilerek araştırma yapılmış ve 2021 doğumlu C.N.E. isimli çocuk koruma altına alınmıştır. Konuyla ilgili adli makamlarca gerekli işlemler yürütülmektedir. Bakanlık olarak adli süreci takip ederek, suçluların en ağır cezayı almasının yakın takipçisi olacağız.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı olarak konuyla ilgili haberlere erişim engeli ve yayın yasağı uygulanması için Cumhuriyet Savcılığına başvurmuş bulunmaktayız" denildi.

TUTUKLANDILAR

Gaziantep'te darp sonucu öldüğü değerlendirilen çocuğa ait ceset bulunmasıyla ilgili gözaltına alınan 3 zanlıdan 2'si tutuklandı.

Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında, Şahinbey ilçesindeki bir adrese operasyon düzenleyen İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri tarafından kız çocuğuna ait ceset bulunmasıyla ilgili soruşturma sürüyor.

Gözaltına alınan K.A, M.A. ve M.T, emniyetteki işlemlerin ardından zırhlı araçla geniş güvenlik önlemleri altında adliyeye sevk edildi.

Şüphelilerden K.A. savcılıktaki sorgusunun ardından serbest bırakıldı. M.A. ve M.T. çıkarıldığı nöbetçi sulh ceza hakimliğince tutuklandı.

Şahinbey ilçesindeki bir adreste dün akşam yapılan aramada, 3 yaşında olduğu ve darp sonucu öldüğü değerlendirilen kız çocuğunun cesedi derin dondurucuda bulunmuştu.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin