Gaziantep Karkamış’ta camilerden 'operasyon' anonsu yapıldı. Gaziantep Valisi Gül anonsa tepki gösterdi. Anonsu yapan kamu görevlilerine soruşturma

Gaziantep Karkamış’ta camilerden “Türk ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın.” anonsu yapıldı. Anonslarla ilgili açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül "Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." dedi.

Google Haberlere Abone ol
Gaziantep Karkamış’ta camilerden 'operasyon' anonsu yapıldı. Gaziantep Valisi Gül anonsa tepki gösterdi. Anonsu yapan kamu görevlilerine soruşturma

YPG’li teröristlerin saldırılarına karşılık Türk Silahlı Kuvvetleri’nin YPG mevzilerinin bombalamasının ardından gece hareketli saatler yaşanıyor. 1 askerin şehit olduğu saldırıların ardından yapılan karşı saldırıda 13 YPG’li öldürülmüştü.

CAMİLERDEN "EVDEN ÇIKMAYIN" ANONSU YAPILDI

Dün akşam saatlerinde Gaziantep Karkamış’ta camilerden anonslar yapıldı. Yapılan anonsta, “Türk Ordusu birazdan terör örgütü PKK’ya operasyon düzenleyecektir. Lütfen evlerinizden çıkmayın” ifadelerinin kullanıldı.

KARKAMIŞ BELEDİYE BAŞKANI DOĞAN'DAN AÇIKLAMA

Gaziantep Karkamış Belediye Başkanı Ali Doğan anonsların ardından yaptığı açıklamada, “Karkamış’ta duyulan sesler sizleri telaşlandırmasın, güvenlik güçlerimizin kontrollü müdahalesidir” ifadelerini kullandı.

VALİ GÜL: SORUŞTURMA AÇILDI

Anonslara ilişkin açıklama yapan Gaziantep Valisi Davut Gül "Karkamış'ta camilerde yapılan anonslar maksadını aşmış olup sokağa çıkma yasağı vb. bir durum olmadığı gibi rutinin dışında bir durum da söz konusu değildir. Sorumlu kamu görevlileriyle ilgili soruşturma açılmıştır." dedi.

İşte camilerden yapılan o anons:

BAKAN SOYLU'DAN GAZİANTEP AÇIKLAMASI: ANONSLAR MAKSADINI AŞMIŞTIR

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Gölcük'te düzenlenen 17 Ağustos Deprem Anması programından ayrıldığı sırada Gaziantep'in Suriye sınırındaki Karkamış ilçesinde camilerden yapılan anonslarla ilgili açıklamalarda bulundu. Anonsların maksadını aştığını söyleyen Soylu, "Maksadını aşmış bir anonsun camiden yapıldığı konusunda biraz önce vali beyle konuştum. Böyle bir sokağa çıkma yasağı falan söz konusu değil. Sadece anladığım kadarıyla ufak bir uyarı söz konusu olacakmış, zannediyorum maksadını aşmış bir ilan yapılmış. Ne sokağa çıkma yasağı var, ne başka bir şey söz konusu. Bu tip işlerde, buradaki kamu görevlilerine de ikazım soğuk kanlı olmaları. Oradaki kamu görevlilerini de tenkit ettiğimi söylemek istiyorum" dedi.

 

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin