Gazeteler İstanbul'un yeni başkanını böyle duyurdu! Peki hangileri İmamoğlu'na yer verdi, hangileri görmezden geldi?

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi. Peki, İstanbul’daki bu tarihi dakikalar gazetelere nasıl yansıdı.

Google Haberlere Abone ol
Gazeteler İstanbul'un yeni başkanını böyle duyurdu! Peki hangileri İmamoğlu'na yer verdi, hangileri görmezden geldi?

CHP'li Ekrem İmamoğlu, İstanbul'un yeni Büyükşehir Belediye Başkanı seçildi.İmamoğlu, mazbatayı aldıktan sonra ilk açıklamayı İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde yaptı. Ekrem İmamoğlu, Mevlüt Uysal'dan görevi devraldı.Peki, İstanbul’daki bu tarihi dakikalar gazetelere nasıl yansıdı? Yandaş gazetelerin bazıları İmamoğlu’nun mazbata törenini ve belediye önündeki coşkulu kalabalığı birinci sayfasına taşırken, AKP’nin YSK’ya yaptığı itirazı da hatırlatırken bazıları ise küçük “kutu haber” olarak görmeyi tercih etti. Sabah gazetesi ise birinci sayfasından İmamoğlu’na mazbatasının teslim edilmesini görmedi.Hürriyet gazetesi “Saraçhane’de devir teslim” başlıklı manşetinde, AKP’nin YSK’ya yaptığı itirazın da önümüzdeki günlerde görüşüleceğini hatırlattı.

Milliyet gazetesi ise manşet üstü haber şeklinde “Başkanlığı devraldı” başlığıyla törenden bir kare kullandı.

Sabah gazetesinin birinci sayfasından İmamoğlu’na mazbatasının verilmesini görmemesi dikkat çekti. Sabah’ın manşetinde AKP’nin itirazına ilişkin dünkü basın toplantısında yer alan iddialar taşındı.

Yeni Şafak gazetesi de İmamoğlu’nun mazbatasını AKP’nin YSK itirazıyla birlikte manşete taşıyan gazetelerden… Yeni Şafak mazbata törenini “Mazbata verildi gözler YSK’da” başlığıyla gördü.

Türkiye gazetesi, AKP’nin YSK itirazı hatırlatmasını yapıp “Mazbata verildi süreç bitmedi” başlığıyla mazbata törenini manşetten gördü.

Akşam gazetesi, İmamoğlu’na mazbata verilmesine birinci sayfasındaki “İtiraza rağmen mazbata” başlıklı haberle karşı çıktı.

 Star gazetesi, birinci sayfasından küçük haber olarak gördüğü mazbata törenine “Bu karar çok tartışılacak” başlığını attı.

Akit gazetesi de manşetine AKP’nin YSK itirazına ilişkin basın toplantısını taşırken, mazbata törenini ise manşet yanından küçük haber olarak “İmamoğlu yanıp tutuştuğu mazbatayı aldı” başlığıyla gördü.

Milat gazetesi de “Hukuk sadece CHP için mi?” başlığıyla mazbata töreninden verdiği kareyle YSK’ya tepkisini gösterdi. 

MHP’nin gazetesi Türkgün, “İmaoğlu görevi devraldı” deyip YSK itirazını vurguladı.

AKP içindeki muhaliflerin yaıyını Karar gazetesi ise “Ve mühür İmamoğlu’nda” diyerek mazbata törenini manşetine taşıdı.

Cumhuriyet gazetesi “İstanbul’un baharı” manşetiyle mazbata töreninden ve coşkulu kalabalıktan kareler yayımladı.

Sözcü gazetesi ise “Alın teri mazbatasını aldı” başlıklı manşetiyle İmamoğlu’nun süreç içindeki gösterdiği mücadeleye vurgu yaptı.

Evrensel gazetesi mazbatanın alınmasına gelene kadar yaşananları hatırlatarak “Sandıktan çıktı mücadeleyle alındı” başlığıyla İmamoğlu’nun mazbata törenini manşetine aldı.

BirGün gazetesi, İmamoğlu’nun mazbata törenindeki “16 milyonun başkanıyım” vurgusunu manşetine “16 günlük mücadele 16 milyonun başkanı” başlığıyla taşıdı.

İYİ Parti’nin yayın organı Yeniçağ gazetesi ise mazbata törenini “Ekrem İmamoğlu mazbatayı aldı” başlığıyla manşetine taşıdı.

Yurt, İmamoğlu’nun zaferini tam sayfa olarak “İstanbul boyun eğmedi kazandı” başlıyla gördü.Aydınlık, İmamoğlu’nun mazbata törenini “Ekrem İmamoğlu mazbatasını aldı” başlığıyla gördü.

Nurcuların yayın organı Yeni Asya gazetesi, “Mazbata İmamoğlu’nda” başlığıyla İmamoğlu’nun törenini manşetine taşıdı.
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin