GazeteDuvar'da deprem... Önce Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz istifa etti, sonra ise Cansu Çamlıbel ile Bahadır Özgür

5 yıl önce yayın hayatına başlayan GazeteDuvar adlı internet haber sitesinde sürpriz bir gelişme yaşandı. Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz gazete ile yollarını ayırdı. Topuz, istifasını sosyal medya üzerinden duyurdu. İstifasında, "Bir kişiye hakkım helal değil" demesi çok dikkat çekti. Topuz'un ayrılığından sonra ‘Duvar English’ Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel ve gazete yazarı Bahadır Özgür de gazeteden ayrıldığını açıkladı.

Google Haberlere Abone ol
GazeteDuvar'da deprem... Önce Genel Yayın Yönetmeni Ali Duran Topuz istifa etti, sonra ise Cansu Çamlıbel ile Bahadır Özgür

MEDYATAVA

2016 yayın hayatına başlayan GazeteDuvar adlı internet sitesinden akşam saatlerinde sürpriz bir gelişme yaşandı.

Gazetenin kurucu üyelerinden olan ve 5 yıldır gazetenin Genel Yayın Yönetmeni olarak görev yapan Ali Duran Topuz, gazete ile yollarını ayırdı.

Topuz, istifasını sosyal medyadan duyurdu.

Ali Duran Topuz, "Her şeyin bir başı vardır bir de sonu. GazeteDuvar ile bir bağım kalmamıştır. Mesai arkadaşlarıma, yazarlara, okurlara binlerce teşekkürler. Eleştiren, kızan, öven herkese de şükran. Hakkınızı helal edin. Bir kişiye hakkım helal değil. O kendisini gösterecek zaten." paylaşımında bulundu.

Ali Duran Topuz'un bu mesajını gören dostları ise tam anlamıyla bir şok yaşadı.

GazeteDuvar ise konuyla ilgili henüz bir açıklama yapmadı.

Cansu Çamlıbel de ayrıldı

Topuz’un ardından ‘Duvar English’ Genel Yayın Yönetmeni Cansu Çamlıbel de gazeteden ayrılacağını duyurdu: “Ali’nin davetiyle katıldığım Gazete Duvar ailesinde o olmadığı takdirde benim de olmam söz konusu olamaz. İyi gazeteciliğe inanan ve destek veren herkesle nasılsa yine yeniden buluşuruz. Bu kadar kıymetli bir çabaya bu şekilde veda ediyor olmak kalbimizi kırdı elbet.”

Bahadır Özgür yazılarına son verdi

Gazete Duvar yazarı Bahadır Özgür de yazılarına son verdiğini duyururken, şu ifadelerle ayrılığını duyurdu: Ali Topuz bir an dahi tereddüt etmeden yazı yazma imkanı sundu bana. Onun siyasal bakışının, ahlakının, üslubunun ürünü olan Duvar sayesinde çok fazla şey kazandım. Hakkını o da helal eder umarım. Duvar emekçilerine de sonsuz teşekkürler. Başka yerde görüşürüz yine...

Sinema yazarı Şenay Aydemir de "Duvar daha proje iken çağırdı beni Ali Topuz. Tek satırıma, tek bir cümle edilmedi. Duvar sayesinde çok özel gazetecilerle çalıştım, güzel insanlarla tanıştım. Ama bu serüven de buraya kadarmış. Cuma günü yayınlanacak son yazı ile birlikte Duvar'daki yazılarıma son veriyorum." paylaşımı yaptı.

Duvar'la yollarını ayıran isimlerden Hakkı Özdal da "Benim için Duvar'ın başı Ali Topuz'la olmuştu, sonu da öyle oluyor.. 2016 yazından sonra, çok zor bir siyasal iklimde, çoğunu okuyucuların hiç görmediği onlarca insanın inşa etmeye başladığı Duvar'daki emekler baki kalacaktır. Orada bir iki küçük tuğlam olabildiyse ne mutlu bana" mesajını paylaştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin