Gazetecilerden yeşil pasaport talebi. Erdoğan değerlendirecek. Yeşil pasaport nedir, kimler alabilir?

Anadolu Yayıncılar Federasyonu öncülüğünde bir grup gazeteci Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile görüştü ve yeşil pasaport taleplerini iletti.

Google Haberlere Abone ol
Gazetecilerden yeşil pasaport talebi. Erdoğan değerlendirecek. Yeşil pasaport nedir, kimler alabilir?
DHA

Hürriyet Gazetesi Ankara Temsilcisi Hande Fırat, Kanal D Ankara Temsilcisi Zafer Şahin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ile yapılan görüşmeye katıldı.

Anadolu Yayıncılar Federasyonu Başkanı Sinan Burhan, İsrail Hamas çatışması olayı nedeniyle gazetecilerin yeşil pasaporta ihtiyacı olduğu konusunu tekrar gündeme getirdi.

Bununla birlikte 4 bin civarında basın mensubunun bu pasaportu talep ettiğini de iletti.

"GAZETECİLİK DİNAMİK BİR ALAN"

Başkan Burhan, "Avukatlar ya da diğer meslek grupları kadar bir talep yok. Gazetecilik dinamik bir alan sürekli krizler çıkıyor, savaş çıkıyor. O nedenle hızlı davranmamız gerekiyor" ifadelerini kullandı.

Farklı konularda ayrışan gazetecilerin mesleki bir ihtiyaç olan yeşil pasaport konusunda bir arada olduklarını belirten Burhan, her görüşten gazetecinin bu konuda bir ihtiyaç olduğunu belirttiğini vurguladı.

5 YIL BASIN KARTI TAŞIMIŞ GAZETECİLERE YEŞİL PASAPORT TEKLİFİ

Hande Fırat ise TBMM Başkanı Numan Kurtulmuş, İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ve İletişim Başkanı Fahrettin Altun ile de görüştüklerini hatırlatarak, destek talebini iletti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a iletilen dosyada 5 yıl basın kartı taşımış gazetecilere yeşil pasaport verilmesi teklifi yer aldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, gazetecilerin talebini değerlendireceklerini belirtti.

 

 

Kaynak: DHA
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin