Gazeteciler Arınç'ın o sözlerini mahkemeye taşıyor!

Tanınmış gazeteciler, Evrensel ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Bülent Arınç hakkında suç duyurusunda bulunacak.

Gazeteciler Arınç'ın o sözlerini mahkemeye taşıyor!

"24 Temmuz Basın Özgürlüğü Günü"nde Habertürk TV'de katıldığı bir programda gazeteleri hedef gösteren Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç'ın o sözleri mahkemeye taşınıyor.Gazeteciler, canlı yayında Evrensel gazetesi ve Özgür Gündem'i hedef gösteren Arınç hakkında yarın saat 10:00'da Çağlayan Adliyesi'nde suç duyurusunda bulunacak. Twitter'dan duyuru yapan gazeteciler; "Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım" ifadeleriyle ortak bir açıklamada bulundular.Arınç, Habertük TV'deki konuşmasında; "Diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Terör örgütünü övüyorlar. Benim daha sözlerim bitmedi. Elimde bir dosyayla geldim ama süre kalmadı. Bakın size göstereyim. Özgür Gündem ve Evrensel’in de içinde olduğu, diğerlerini saymayayım birçok gazete. Bunlar suç makinesi. Bunlara dava açsak cezalara boğulurlar. Terör örgütünün eylemlerini öven ifadeler kullanıyorlar. Bazı isimlerle köşe yazıları yazıyorlar. Ama biz onlara bu kadar çok dava açsak bu davaları da kullanırlar. Yine çıkar aynı şeyleri yazarlar” ifadelerini kullanmıştı.İşte, suç duyurusunda bulunacak olan gazetecilerden bazıları:  
Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım


— Celal Başlangıç (@CelalBaslangic) July 26, 2015Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım


— Ceyda Karan (@ceydak) July 26, 2015Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım.


— Melda Onur (@meldaonur) July 26, 2015Bazı gazeteler için 'suç makinesi' diyen B. Arınç anlayışına karşı yarın saat 10'da Çağlayan'da şikayetçi olacak meslektaşlarımın yanndayım.


— Fehim Işık (@Fehim_Isik) July 26, 2015Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım


— ahmet şık (@sahmetsahmet) July 26, 2015Bazı gazeteLeri, "suç makinesi" oLarak gören büLent arınç anLayışının yargıLanması için yarın saat: 10.00'da çağLayan adLiyesi'nde oLacağım.


— Emel Eylem Çelik (@eylemHayattv) July 26, 2015Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım.


— Fatih Polat (@fpolat69) July 26, 2015bazı gazeteLeri, "suç makinesi" oLarak gören büLent arınç anLayışının yargıLanması için yarın saat: 10.00'da çağLayan adLiyesi'nde oLacağım.


— kutlu esendemir (@kutLuesendemir) July 26, 2015Bazı gazeteler için 'suç makinesi' diyen B. Arınç anlayışına karşı yarın saat 10'da Çağlayan'da şikayetçi olacak meslektaşlarımın yanndayım.


— İshak Karakaş (@ishak_karakas_) July 26, 2015Bazı gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Bülent Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım.


— ahmettulgar (@ahmettulgarr) July 26, 2015Gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım..."


— Uğur Güç (@Ugurguc3) July 26, 2015Bazı gazeteler için 'suç makinesi' diyen B. Arınç anlayışına karşı yarın 10.00'da Çağlayan'da şikayetçi olacak meslektaşlarımı destekliyorum


— Erol Önderoglu (@ErolOnderoglu) July 26, 2015Gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım...


— Murat İnceoglu (@muratinceoglu) July 26, 2015Gazeteleri 'suç makinesi' olarak gören Arınç anlayışının yargılanması için yarın saat 10.00'da Çağlayan Adliyesi'nde olacağım...


— Şenay Aydemir (@senayaydemir) July 26, 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin