Gazeteci Tuğçe Tatari'den 'Persona Non Grata' tepkisi!

Tatari, gazetecilere yönelik baskıları anlatan belgeselle ilgili eleştirilerde bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Gazeteci Tuğçe Tatari'den 'Persona Non Grata' tepkisi!

Gazeteci Tuğçe Tatari, kendisinin de yer aldığı Bağımsız Gazetecilik Platformu P24 tarafından hazırlanan ve yönetmenliğini Tuluhan Tekelioğlu'nun üstlendiği "Persona Non Grata" belgeseliyle ilgili rahatsızlıklarını dile getirdi.Twitter'dan açıklamalarda bulunan Tatari, gazetecilerin gördüğü baskı sonucu işsiz bırakılmalarını konu alan belgeselde, Fatih Altaylı ve Derya Sazak gibi isimlerle birlikte yer almaktan duyduğu rahatsızlığı ifade etti.Tatari mesajında; "Benim de yer aldığım Tuluhan Tekelioğlu'nun 'Persona Non Grata' belgeseliyle ilgili eleştirilerim ve rahatsızlıklarım var. Derya Sazak, Fatih Altaylı gibi isimlerle mağduriyet eşleşmesi yaşamak çok ağır oldu” açıklamalarında bulundu.İşte, Tatari'nin o tweet'leri: 
1- Benim de yer aldığım tuluhan tekelioğlu'nun 'persona non grata' belgeseliyle ilgili eleştirilerim ve rahatsızlıklarım var.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20152- kimsenin emeğine haksızlık etmek istemem ama bizlere yani gerçekten mağduriyet yaşayan gazetecilere de haksızlık edilmesini kabul edemem


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20153- derya sazak, fatih altaylı gibi isimlerle mağduriyet eşleşmesi yaşamak çok ağır oldu.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20154- medyanın geldiği durumu altaylı ve benzerleri gibi sadece tayyip erdoğana bağlayan bir bakış açısına sahip değilim.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20155- bizleri mağdur edenlerle aynı pakete koymak en hafif tabiriyle; tarihe gerçek dışı bir belge bırakmaktır.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20156- ödediğimiz bedeller ağır olmakla beraber bunun edebiyatının da çok dikkatli yapılması gerekir.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 20157- son olarak; ben ödediğim bedeli 'o adamların' ödedikleriyle eşleştirtmem! Bunu da hakaret sayarım.


— Tugce Tatari (@ttatari) May 4, 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin