Gazeteci Metin Işık'a saldırı!

Gazeteci Metin Işık, sopalı bir grup tarafından sokak ortasında dövüldü. Işık, olayla ilgili olarak, "Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım", dedi.

Google Haberlere Abone ol
Gazeteci Metin Işık'a saldırı!

Iğdır'da, yerel gazete sahibi gazeteci Metin Işık, sokak ortasında, eli sopalı bir grup tarafından dövüldü.  Işık, "Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" dedi.

Görüntülerde, bisikletiyle evine dönen Metin Işık'ın, elleri sopalı bir grup tarafından yolu kesildiği ve darp edildiği görülüyor. Ayrıca videoda saldırganlardan birinin "Vur, vur" dediği de duyuluyor.

Saldırganlardan birinin daha önce kendisini tehdit eden Mutluhan K. olduğunu, diğerlerini ise tanımadığı belirten Işık, "Camiden eve giderken kalabalık bir grupla karşıma çıkan Mutluhan K., 'Nasılsın ağabey?’ deyip, silah çekti. Ardından da elindeki sopa ile vurdu. Ardından diğerleri de vurmaya başladı. En az 15 kişi vardı. Kafamda, sırtımda ve ayağımda yaralar vardı. Hastaneye gidip tedavi oldum, rapor aldım. Sonra karakola gidip, şikâyetçi oldum. Yazdığım haberler birilerini rahatsız ettiği için saldırıya uğradım. Saldırganların kimliği belli. Adalet önünde hesap vermelerini istiyorum" ifadelerini kullandı.

Türkiye Gazeteciler Sendikası Diyarbakır Temsilcisi Mahmut Oral, sosyal medya hesabından videoyu "Gazeteci Metin Işık’a saldırı anı... Işık, MHP milletvekili Yaşar Karadağ’ı eleştirdiği yazıları nedeniyle, cami çıkışında saldırıla uğruyor. Vurun diye bağıran kişinin ise Iğdır Ülkü Ocakları Başkanı Mutluhan Kaşkar olduğu ileri sürülüyor. Işık’ın sağlığı iyi" sözleriyle paylaştı.

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin