Garo Paylan, HDP'nin oy oranını açıkladı!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, partisinin 2023 seçimlerine dair tutumunu açıklarken "asla" Millet İttifakı'nın parçası olmayı istemediklerini söyledi.

Google Haberlere Abone ol
Garo Paylan, HDP'nin oy oranını açıkladı!

HDP Eş Genel Başkan Yardımcısı Garo Paylan, partisinin 2023'e dair yol haritasıyla ilgili olarak konuşurken, Millet İttifakı'nın parçası olmayı "asla" istemediklerini söyledi. Paylan, "Bizim yolumuz üçüncü yoldur" dedi.
 
Halk TV'de yayınlanan "Şirin Payzın'la Sözüm Var" programında partisinin tutumuyla ilgili açıklama yapan Paylan, Cumhur İttifakı ve Millet İttifakı'nın oy oranlarının şu an yapılan anketlerde yüzde 35-40 bandında olduğunu kaydetti.
 
Paylan, "İddia ile söylüyorum. Demokratik bir seçim olursa, biz en az yüzde 15 oy alacağız ve 'demokrasiye dönelim' diyoruz. 'Bütün gücümüzü de demokrasiye dönmek için kullanacağız' diyoruz. 'İlkelerimizi dayatmayacağız' diyoruz. 'İlkelerimizi elbette ortaya koyacağız ancak gelin bu ilkler konusunda müzakere edelim' diyoruz" diye konuştu. Garo Paylan, bu konuda herhangi bir açılım gösterilmediğini söyledi.

'MİLLET İTTİFAKINDAN FARKLIYIZ'

Millet İttifakı içerisinde yer almak istemediklerini, aralarında farklar bulunduğunu dile getiren Paylan, şunları kaydetti:
 
"Ama diyoruz ki 'Türkiye için hep beraber sorumluluk almalıyız. Türkiye bir uçuruma doğru sürükleniyor. Bu sorumluluğu hep beraber alırsak hep beraber kazanırız.' Ne istiyoruz? Bir geçiş sürecini tanımlayalım istiyoruz. Bu geçiş sürecinde nasıl normalleştireceğiz ülkemizi? Nasıl özgürlük alanlarını yeniden tanımlayacağız? Açlığa, sefalete, yolsuzluğa nasıl son vereceğiz bunları konuşalım istiyoruz. Ama biz Millet İttifakı'nın bir parçası olmak asla istemiyoruz. Bizim yolumuz üçüncü yoldur."

Sıradaki Haber İçin Sürükleyin