Fuat Avni'den yeni operasyon iddiası: '200 kişiyi gözaltına alacaklar'

Twitter fenomeni Fuat Avni yeni iddialarda bulundu.

Google Haberlere Abone ol
Fuat Avni'den yeni operasyon iddiası: '200 kişiyi gözaltına alacaklar'

Twittter'da haber verdiği operasyonlarla fenomen hale gelen ve kimliği hala belirlenemeyen Fuat Avni yeni bir operasyon iddiasında bulundu.Fuat Avni, Yezid olarak hitap ettiği Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Cumhuriyet'in MİT TIR'larıyla ilgili haberinden ve seçimlerde kaolisyon ihtimalinden korktuğu için seçimlerden önce bir operasyon hazırlığında olduğunu ifade etti.Fuat Avni'ye göre; gözaltına alınacaklar arasında Can Dündar, Ahmet Altan, Yasemin Çongar, Ekrem Dumanlı, Nazlı Ilıcak gibi gazeteciler de yer alıyor.Fuat Avni şu tweetleri attı: 
1. Yezid ve avaneleri, büyük bir istilaya hazırlanıyor. Seçim öncesi ellerinde kalan son kozları oynamaya karar verdiler.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 2015

 2. IŞİD’e gönderilen silahların gündeme gelmesi Yezid’i fena halde sarstı. Lahey’den korktuğu kadar Allah’tan korkmuyor.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20153. 'Savcısıyım' dediği ne kadar dava varsa 'avukatı' oldu. Artık değiştireceği gömlek de kalmadı.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 2015


 
4. Oluşan sandık duyarlılığından dolayı oy hırsızlığından beklediğini alamamaktan endişe eden Yezid, koalisyon ihtimalinden korkuyor.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20155. Koalisyon durumunda operasyon yaptıramayacağı endişesiyle seçim öncesi bütün dosyaları operasyona dönüştürme emri verdi.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20156. Hazırlanan kumpaslar bir torbada toplandı. Ergenekon, Balyoz, Poyrazköy, H.Dink, Devrimci Karargah, Selam-Tevhid, Tahşiye, Şike davası.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20157. Aralarında medya, emniyet, adli tıp kurumu ve yargı mensuplarının da olduğu yaklaşık 200 kişi gözaltına alınacak.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20158. Öğrenebildiğim isimler. Gazeteciler: E. Dumanlı, Faruk Mercan, Bülent Keneş, Kerim Balcı, Celil Sağır, Adem Yavuz Arslan.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 20159. Gazeteciler: Nazlı Ilıcak, Emre Uslu, Yasemin Çongar, Ahmet Altan, Can Dündar


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201510. Tutuklu olan polislerin onemli bir kismı da dahil 50'ye yakın polisle birlikte yargı’dan; Zekeriya Öz, Nuri Ahmet Saraç, Cihan Kansız,


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201511. Yargı'dan: Muammer Akkaş, Ercan Şafak, Süleyman Pehlivan, Bilal Bayraktar, Ömer Solmaz, Mehmet Berk


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201512. Adli Tıp’tan: Lokman Başer, Bülent Ünal, Mehmet Akın, Eyüp Kandemir, Gürol Berber, Bülent Özata, İsmail Çakır.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201513. Adli Tıp'tan: Burak Akoğuz, Erdem Alpaslan, Orhan Pamuk


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201514. Operasyon listesinde Samanyolu Grubu, Zaman Gazetesi ve Taraf Gazetesi’nin tüzel kişilikleri de var.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 2015

 15. Operasyon dosyalarının şikayetçileri de Çetin Doğan, İlker Başbuğ, Dursun Çiçek, Sinan Aygün, Kemal Alemdaroğlu, Kemal Kerinçsiz


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201516. Operasyon önündeki tek engel şimdilik Davutoğlu. Operasyonun seçim öncesi başına dert olacağını düşünüyor.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 201517. Yezid, kendisinin yargılanacağından artık emin. Bunu iyi bildiğinden, gitmeden önce son darbeyi indirme derdinde.


— fuatavni (@fuatavni_f) 1 Haziran 2015
Sıradaki Haber İçin Sürükleyin