Fuat Avni 'el konulacak' demişti! Akın İpek'ten kamuoyuna açıklama

İpek Medya Grubu'nun sahibi Akın İpek, sosyal medyadaki iddialara cevap verdi.

Google Haberlere Abone ol
Fuat Avni 'el konulacak' demişti! Akın İpek'ten kamuoyuna açıklama

Koza İpek Holding Yönetim Kurulu Başkanı Akın İpek, Twitter fenomeni Fuat Avni'nin 'şirketlerine el konulacak' iddiasının ardından açıklama yaptı.İpek'in açıklamasına sahip olduğu bugün gazetesinin sürmanşetinde yer verildi.İpek'in açıklamasında şunlar kaydedildi:"Sosyal medyada grubumuzun da içinde bulunduğu bazı yayın kuruluşları ve sermaye grupları hakkında iddialar, dedikodular çıktı.

Aldırmayayım diyorum, bitmiyor, telefonum susmuyor.Durumumuz şöyle;

 

Grubumuzda, farklı sektörlerde faaliyet gösteren 27 şirketimiz var. Faaliyette olmayanlarla birlikte 30 şirketimiz inceleniyor.Yaklaşık iki yıldan beri.Bazı şirketlerimiz ikinci, bazıları üçüncü kez inceleniyor.İncelemeler geçmiş beş yıldı, sekiz yıla sonra on yıla çıktı.Tam 11 kurum tarafından incelenip denetleniyoruz.Grup şirketlerimizin tamamı,Maliye dışında, MASAK tarafından da inceleniyor.MASAK'ın da bugüne kadar grup şirketlerimizden istediği tüm bilgiler zamanından önce, eksiksiz, tam olarak kendilerine teslim edildi.MASAK tarafından istenen bütün bilgi ve belgelerin tam ve eksiksiz olarak teslim edildiği, karşılıklı olarak imzalanarak tutanak altına

alındı.EKSİK BELGE YOKDenetim yapan kamu kurumlarımıza, genel merkezimizde odalar tahsis ettik.“Ne arıyorsunuz veya neden?” diye sormadık, sormuyoruz.Mantıklı veya mantıksız ayrımı yapmıyoruz.Tüm sorulara, tereddüte meydan bırakmayacak şekilde, belgeleri ile cevap verdik, veriyoruz.Soruları ve verdiğimiz cevapları dosyaladık, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na da teslim ettik.

 

Grubumuz ile ilgili herhangi bir hayali suç senaryosunun dahi dayanağı olmaz.Hakkımızda bir iftira atılsa, o da tutmaz. Aksini belgeleriz.

 

Yangın, deprem, gasp, hırsızlık, hastalık gibi musibetler, Allah (CC) korusun herkesin başına gelebilir. Bunların dışında hiçbir endişemiz yok.Son durumumuz budur.

 

Saygılarımla...AKIN İPEKKoza İpek Grubu"


Sıradaki Haber İçin Sürükleyin